banner2032

Seyhan Belediye Meclisinde ihtisas komisyonları seçimleri yapıldı

Seyhan Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları devam ederken, 24 komisyon için 5’er üye oy birliğiyle seçildi.

ADANA 08.04.2021, 09:00
Seyhan Belediye Meclisinde ihtisas komisyonları seçimleri yapıldı
banner2081

Seyhan Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları devam ederken, 24 komisyon için 5’er üye oy birliğiyle seçildi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay tarafından açılan Seyhan Belediye Meclisi toplantısında gündemin 4. maddesinde belediye meclisinde 24 adet ihtisas komisyonları belirlendi. Belirlenen komisyonların her birine 5 üye seçildi. Mecliste oy sayısına göre belirlenen komisyonlara 3’ü CHP’li, 2’si de Cumhur İttifakından olmak üzere 5’er meclis üyesi oy birliğiyle seçildi.

Madde ile ilgili söz alan meclis üyesi Güngör Geçer, İhtisas Komisyonlarının İmar, Çevre ve Tarım, Kanunlar, Plan ve Bütçe, Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sanat, Ulaşım, Tarife, Emlak, Halkla İlişkiler, Gençlik ve Spor, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Afet, Tüketiciyi Koruma, Hesap İnceleme, Sosyal Hizmetler, İnsan Hakları, Kadın ve Erkek Eşitliği, Engelli Hakları, Turizm, AB Dış İlişkiler, Araştırma ve Geliştirme, Bilim Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Komisyonları şeklinde 24 adet olarak kabulünü teklif etti. Teklif meclisin oyuna sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi.

İhtisas Komisyonlarının açık oyla yapılan seçimi sonucunda şu isimler komisyon üyesi oldu:

İmar Komisyonu: Mustafa Tunç, Bayram Bilgin, Miğdat Kocaman, Mustafa Tunç, Ahmet Yarar.

Çevre ve Tarım Komisyonu: Okay Sangün, Yusuf Bünyamin Ateş, Süleyman Sözütek, Niyazi Yüksel, Hüseyin Doğan.

Kanunlar Komisyonu: Fadime Geçioğlu, Funda Buyruk, Hasan Batur Eroğlu, Şehmus Uçar, Yasemin Şule Özülkü Jaicks.

Plan Bütçe Komisyonu: Hacice Yılmaz, Fadime Geçioğlu, Duygu Atikaslan Ayçe, Serkan Çelik, Mustafa Aydın.

Eğitim Komisyonu: Meryem Filiz Bahadırlı, Hüseyin Orhan, Tolga Tiğrek, Hüseyin Doğan, Erdal Hatipoğlu.

Sağlık Komisyonu: Leyla Karakaş, Yasemen Çelik, Mustafa Fidan Vursavuş, Mustafa Aydın, Ali Coşkun.

Kültür ve Sanat Komisyonu: Kemal Çelik, Mustafa Fidan Vursavuş, Ali Anlı, Yalçın Limoncu, Sevda Erdede.

Ulaşım Komisyonu: Kemal Çelik, Gülcan Bingöl, Miğdat Kocaman, Hacı Alpboğa, Mustafa Aydın

Tarife Komisyonu: Hacice Yılmaz, Sultan Zeynep Erciyes, Ulaş Toros, Savaş Kurnaz, Hasan Dönmez.

Emlak Komisyonu: Güngör Geçer, Mustafa Tunç, Mehmet Sertaç Durak, Yasemin Şule Özülkü Jaicks, Şehmus Uçar.

Halkla İlişkiler Komisyonu: Uğur Büyükkantarcı, Güngör Geçer, Nilüfer Korkmaz, Ahmet Yarar, Mustafa Aydın.

Gençlik ve Spor Komisyonu: Mehmet Önder Kaypak, Hasan Durinğa, Türkan Pehlivan, Ali Coşkun, Niyazi Yüksel.

Kentsel Dönüşüm Komisyonu: Mustafa Fidan Vursavuş, Güngör Geçer, Miğdat Kocaman, Şehmus Uçar, Hüseyin Doğan.

Deprem ve Afet Komisyonu: Mehmet Sertaç Durak, Mehmet Önder Kaypak, Hüseyin Orhan, Savaş Kurnaz, Hasan Dönmez.

Tüketiciyi Koruma Komisyonu: Uğur Büyükkantarcı, Tolga Tiğrek, Mustafa Tunç, Ali Coşkun, Hasan Dönmez.

Hesap İnceleme Komisyonu: Hacice Yılmaz, Gülcan Bingöl, Ulaş Toros, Mustafa Aydın, Niyazi Yüksel.

Sosyal Hizmetler Komisyonu: Leyla Karakaş, Ali Anlı, Hasan Batur Eroğlu, Sevda Erdede, Serkan Çelik.

İnsan Hakları Komisyonu: Fadime Geçioğlu, Duygu Atikaslan Ayçe, Kemal Çelik, Yalçın Limoncu, Niyazi Yüksel.

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu: Sultan Zeynep Erciyes, Funda Buyruk, Türkan Pehlivan, Hacı Alpboğa, Sevda Erdede.

Engelli Hakları Komisyonu: Hasan Durinğa, Nilüfer Korkmaz, Yusuf Bünyamin Ateş, Savaş Kurnaz, Sevda Erdede.

Turizm Komisyonu: Süleyman Sözütek, Gülcan Bingöl, Bayram Bilgin, Serkan Çelik, Erdal Hatipoğlu.

AB Dış İlişkiler Komisyonu: Meryem Filiz Bahadırlı, Yasemin Çelik, , Ali Anlı, Erdal Hatipoğlu, Mustafa Tunç.

Araştırma Geliştirme Komisyonu: Hüseyin Orhan, Duygu Atikaslan Ayçe, Tolga Tiğrek, Hacı Alpboğa, Mustafa Tunç.

Bilim Teknoloji ve Elektronik Belediyecilik Komisyonu: Okay Sangün, Ulaş Toros, Uğur Büyükkantarcı, Ahmet Yarar, Yasemin Şule Özülkü Jaicks.
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 10 Nisan 2021
İmsak 04:13
Güneş 05:43
Öğle 12:28
İkindi 16:07
Akşam 19:02
Yatsı 20:26
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 31 67
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 31 61
4. Trabzonspor 32 57
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 31 49
8. Karagümrük 32 48
9. Sivasspor 31 44
10. Göztepe 32 43
11. Konyaspor 31 40
12. Antalyaspor 32 39
13. Rizespor 31 35
14. Kasımpaşa 32 35
15. Malatyaspor 31 33
16. Ankaragücü 31 33
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 31 33
19. Gençlerbirliği 31 31
20. Erzurumspor 32 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 28 54
3. Altay 28 53
4. Adana Demirspor 28 52
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Tuzlaspor 29 41
9. Bursaspor 28 40
10. Bandırmaspor 28 38
11. Ümraniye 28 38
12. Boluspor 28 32
13. Balıkesirspor 28 32
14. Adanaspor 28 31
15. Menemenspor 28 29
16. Akhisar Bld.Spor 28 25
17. Ankaraspor 28 19
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 31 74
2. M. United 30 60
3. Leicester City 30 56
4. West Ham 30 52
5. Chelsea 30 51
6. Tottenham 30 49
7. Liverpool 30 49
8. Everton 29 47
9. Aston Villa 29 44
10. Arsenal 30 42
11. Leeds United 30 42
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 30 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 30 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 30 29
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 30 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 29 66
2. Barcelona 29 65
3. Real Madrid 29 63
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 29 46
6. Real Betis 29 46
7. Villarreal 29 46
8. Celta de Vigo 29 37
9. Granada 29 36
10. Athletic Bilbao 29 36
11. Levante 29 35
12. Valencia 29 33
13. Cádiz 29 32
14. Osasuna 29 31
15. Getafe 29 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 29 27
18. Elche 30 26
19. Eibar 29 23
20. Deportivo Alaves 29 23