61SAAT HABER SERVİSİ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabineyi açıklamasının ardından Ulaştırma Bakanlığı görevinde bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, görevi Karayolları Genel Müdürü yine Trabzonlu Abdülkadir Uraloğlu’na devretti.

Ulaştırma Bakanlığı, Toplantı Salonunda yoğun katılımla gerçekleşen devir eşlim törenine, Trabzon’dan çok sayıda siyasetçi ve yerel yönetici de katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda düzenlenen törende konuşan Adil Karaismailoğlu, görevi Abdulkadir Uraloğlu'na devrettiği için huzurlu ve mutlu olduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bir bakanlığı bizlere emanet etmesi; çok büyük onur ve güvendi. Onun güvenine layık olmak için 7 gün 24 saat çok yoğun bir mesai harcadık. Dünyanın en büyük mühendislik teknolojilerini, yerli ve milli mühendislerle yapmamız onur verici işlerimizdendi. Açtığımız projelerin adlarını saymaya kalksak saatler alır. Dünya ölçeğinde çok büyük mega projeleri bitirip; ülkemizin, milletimizin hizmetine sunduk" dedi. Karaismailoğlu, Meclis'teki yeni görevinde de bakanlığa dair konularda her zaman Uraloğlu'nun destekçisi olacağını söyledi.

'PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ'

Bakan Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemini ve yeni kabineyi tebrik ederek, "Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun. 21 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaptığımız özverili çalışmalarla; ulaşım, iletişim, altyapı ve denizcilikle Türkiye olarak adeta çağ atladık. Dünyanın gıptayla baktığı projeleri başarıyla tamamlayarak hayata geçirdik. Kara yollarında güzel hizmetler yaptık. Yaklaşık 29 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Ülkemizi sadece bölünmüş yol ağlarıyla donatmadık. Köprüler, tüneller, viyadükler ve otoyollar inşa ettik. Bu projelerimize inşallah devam edeceğiz" diye konuştu.

Devam eden ve başlanması planlanan projelere değinen Uraloğlu, "Aydın-Denizli Otoyolu'nu inşallah bitireceğiz. Antalya-Alanya Otoyolu'nu, Ankara-Kırıkkale-Delice Otoyolu'nu, Başakşehir-Nakkaş Otoyolu'nu da yakından takip ederek yürüteceğiz. Tabii Türkiye'de halen yük ve yolcu taşımacılığının yaklaşık yüzde 80-90'ına yakını da kara yolları üzerinden yapılıyor. Sayın Bakanı'mız zamanında özellikle ağırlık verdiğimiz demir yollarına, biz de aynı şekilde ağırlık ve önem vereceğiz. Önemli birkaç projeden bahsedecek olursam; Ankara-İzmir hızlı tren hattı, Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattı, Bursa'nın hızlı trenle buluşturulması, Yerköy-Kayseri hızlı tren hattı, Halkalı-Havalimanı Metrosu, Kazlıçeşme-Sirkeci raylı sistem hattı, Ankara-İstanbul süper hızlı tren hattı projelerimizi de yakından takip edeceğiz. Dünya denizciliğinde geldiğimiz seviyeyi daha da büyüterek, dünya denizciliğinden daha fazla pay almak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Gelişen teknolojimiz ve imkanlarımızla iletişim altyapısını geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Devir teslim töreninde gelişmeleri Erhan Esaspehlivan aktardı

WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.14WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.14 (1)WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.15WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.15 (1)WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.17WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.17 (1)WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.14WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.14 (1)WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.15WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.15 (1)WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.17WhatsApp Image 2023-06-05 at 13.19.17 (1)KARAİSMAİLOĞLU: ABDÜLKADİR BEYLE YOL ARKADAŞLIĞI YAPTIK

Törende ilk olarak eski Bakan ve Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu konuştu. Karaismailoğlu, “Yaptığımız işleri sadece açtığımız projenin adlarını saymaya kalksak saatler alır burada. Dünya ölçeğinde projeleri bitirip, milletimizin hizmetine sunduk.
İstihdamda üretimde, yatırımda, sanayide, turizmde, tarım ve hayvancılıkta olağanüstü katkılar sağladık.
Bu yatırımlarla Türkiye, dünyanın lider ülkelerinden biri olacaktır.
Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde, son 21 yıldır doğru zamanda doğru yatırımlar yaparak ülkenin önünü açmıştır.
Türkiye, çok büyük başarılar elde etmiştir, ulaştırma sektöründe.
Bu yatırımlarla, bunun önüne koyulacak çalışmalarla ülkemiz dünyanın lider ülkesi olacaktır.
Burada ki insan kaynağı, mühendislik yöntemleri, bu yatırımları yaparken finansal yöntemler Türkiye’nin en büyük başarısıdır.
Yol arkadaşımız Abdülkadir bey de bunun üzerine çok daha şeyler ilave edecektir.
Bizde onun gönül rahatlığı ile buradayız.
Abdülkadir beyle yol arkadaşlığı yaptık. Çok büyük tecrübemiz oldu.
Bu kadar zorluklar içerisinde hiçbir yatrıımdan geri durmadık. Aksine çok çok hızlandırdık. Çok büyük mühendislik hikayeleri yazıldı. Onların içerisinde bizim adımız geçmesi de çok büyük onurdur. 

Trabzon'da Arap Turiste yumruk atan gençle ilgili yeni gelişme! Trabzon'da Arap Turiste yumruk atan gençle ilgili yeni gelişme!

Trabzon Milletvekili olarak çok daha büyük işlerin takipçisi olacağız. Her zaman ülkemizin gelişmesi ve lider ülke olması yolunda yorulmaya devam edeceğiz.
Yol arkadaşım Abdülkadir beye bu makamı devretmenin huzur ve güveni içinde olacağım. Her zaman onun yanında olmaya devam edeceğim.

URALOĞLU: DÜNYANIN GIPTA İLE BAKTIĞI PROJELER...

Bakan Abdülkadir Uraloğlu ise, “Devir teslim törenimize hoşgeldiniz, bizi şereflendirdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni dönemini ve yeni bakanlar kurulumuzu tebrik ediyorum. Vatanımıza milletimize hayırlı, uğurlu olsun diliyorum.
21 yıldır sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaptığımız özverili çalışmalarla, Türkiye olarak çağ atladık. Dünyanın gıpta ile baktığı projeleri başarıyla tamamlayarak hayta geçirdik. Karayollarında güzel hizmetler yaptık.

3 yılı geçen sürede Adil Karaismailoğlu bakanımızla haberleşme, denizcilik, alt yapı konusunda güzel hizmetlere hep beraber hizmet attık.
Adil bakanımız ile 3 yıldan fazla süre çalışıyoruz. Şehircilik ve belediyeciliği iyi bliyor. Oradan geliyor olmasının bakanlık olarak avantajını yaşadık.

Kendisi şimdi AK Parti’mizini, Trabzon’umuzun milletvekili oldu. Esasında göreviniz ne kadar hafifledi bilmiyorum. Trabzon milletvekilliği ağır bir görev. Ağır olduğu kadar o kadar kutsal bir görev. Orada da parlamentoda, Trabzon’umuza güzel hizmet yapacağın inanıyorum. Size şimdiden başarılar diliyorum” dedi.