Zorlu Grand Otel’de yapılan toplantıya Trabzon basını büyük ilgi gösterdi. Sohbet toplantısının ilk bölümünde açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı. 

HERKONUYA DEĞİNDİK
Çok yoğun bir süreç. Tabi seçimler demokrasinin olmazsa olmazı
Her konuya değindik, her konuya açıklık getirdik. Bilinmez veya sorgulanamaz konu bırakmadık. Trabzon’daydık, ama Türkiye’yi Trabzon’dan idare etmeye çalıştık. Türkiye’nin her tarafında işlerimiz devam etti. 5 bin şantiyemiz var. Hiçbir kesintiye uğramadan çalışmalarımız, sektörlerimiz hepsi saat gibi işlemeye devam etti. 
Dünyanın en büyük afetinin izlerini ortadan kaldırmak, vatandaşımıza nefes aldırmak için yoğun mücadele veriyoruz. 

TÜRKİYE GÜÇLÜ OLDĞUNU GÖSTERDİ
Türkiye hakikaten güçlü olduğunu, böyle olağanüstü hallerde fevkalede gösterdi. Bütün dünya bunu gıpta ile izliyor. 
Son 1 aylık dönemde Türkiye’nin her tarafında onlarca proje açılıp, hizmete verildi. 
Trabzon’da yıllardır konuşulan bazı projeler vardı. Güney Çevre Yolu, Yeni Havalimanı, Raylı sistem gibi… 

ŞUBAT 2025’TE HİZMETTE OLACAK
Yine şehrimizin önemli projelerinden biri Şehir Hastanesi, artık mazerete yer kalmadan 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek. Şubat 2025’te hizmete alacak şekilde bütün planlamalarımızı yaptık. 
Turizm önemli konulardan bir tanesi haline geldi. Planlı şekilde nasıl büyütürüzün planlarını yapacağız. 
Trabzon Havalimanı inşaatına yakın zamanda başlayacağız. Dünyanın en özel havalimanlarından biri olacak. 

KISA ZAMANDA BİTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK
1 Mayıs’ta Güney Çevre Yolunun temelini attık. Bu da Karadeniz’i boydan boya ilgilendiren konuydu. Temelini attığımız gibi yapımını takip ederek kısa zamanda bitirilmesi için çalışmalar yapacağız. 
Evet Zigana Tüneli 3 Mayıs’ta açtık. 
Hakikaten dünyanın en özel projelerinden bir tanesi.  Avrupa’nın 1.’si Dünyanın 3.’sü.. 
14,5 kilometre uzunluğuyla içinden geçenlerin gururla geçtiği, anlatacak kelime bulamadıkları çok özel bir proje. 
Tamamen kendi mühendis arkadaşlarımızın çalıştığı, bütün mühendislik yöntemleriyle tamamen yerli bir projeyi milletimize bölgemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. 
Şu anda Gümüşhane’den Alışverişe Trabzon’a geliyorlar. Konforlu, güvenli bir yolculukla şehrimize geliyorlar. Aynı şekilde Trabzon’dan hafta sonu pikniğe Gümüşhane’ye gidiliyor. 
Bunlar çok önemli işler arkadaşlar… yani 21 yıldır AK Parti eser ve hizmet siyaseti yapıyor.  Tabii bu projeleri bugün bir defa yapıyorsunuz maliyetine o yüküne katlanıyoruz ama bunları yüzyıllar boyu kullanacaksınız. 
 Zigana Tüneli’nin girişinde bugün 3 Mayıs 2023 Recep Tayyip Erdoğan yazıyor… 2 yüzyıl 3 yüzyıl sonra da bizim torunlarımızın torunları, oradan geçerken o imzayı orada görecekler. O yüzden bu işler çok kıymetli ve o da  bir mühürdür aslında… 
Türkiye doğru zamanda doğru yatırımlar yapmıştır. 

NEYİN SÖZÜNÜ VERDİYSEK, BUGÜNE KADAR YAPTIK
Her bölgemiz için büyük planlarımız var. Türkiye’nin Master Planlarında her bölgemiz için farklı planlar var. Şehrimize biraz daha özen ve önem gösterdik. Şehrimizin büyümesi, üretimin artması, hayatın kolaylaşması için ne gerekiyorsa planladık. 
Bu planlar doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek. Neyin sözünü verdiysek bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapacağız. O yüzden vatandaşımız anlattığımıza güveniyor. Bizde o güvenle takiplerimizi yapacağız. 
1 Mayıs’ta Güney Çevre Yolunu temelini attık ve arkamızı dönmedik. Yerine gidip gördük. Aynı şekilde Şehir Hastanesi, Kanuni Bulvarı.. Yerinde incelemelerimiz devam edecek. 
Bu sadece Trabzon’da değil Türkiye’nin her tarafındayız. Biz işimize aşık insanlarız.

WhatsApp Image 2023-05-26 at 11.03.25WhatsApp Image 2023-05-26 at 11.04.15WhatsApp Image 2023-05-26 at 11.03.17