Hayvanseverlere kötü haber! Karar verildi... Hayvanseverlere kötü haber! Karar verildi...

6 Şubat Kahramanmaraş Depremlerinin üzerinden 1,5 yıldan fazla süre geçmesine rağmen, Türkiye’nin farklı illerinde meydana gelen depremler endişe yaratmaya devam ediyor.

Son olarak Afyon’da 4.4 büyüklüğünde deprem geldi ve vatandaşlar korkuyla kendilerine sokaklara attı. Yaklaşık 5 saniye sürdüğü kaydedilen deprem sonrasında vatandaşlar büyük bir panik yaşarken, yetkililer neyse ki korkulan bir durumun olmadığını açıkladı. 

AFAD yetkilileri, Afyonkarahisar’ın merkezinde meydana gelen 4. 4 büyüklüğündeki depremin 7 km derinliğinde oluştuğunu ifade etti.

Depremin ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olumsuz bir durumun olmadığını ifade etti. Bakan Yerlikaya, "Afyonkarahisar'da 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. AFAD ve ilgili kurumlarımızın saha taramaları ile 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucunda an itibari ile olumsuz bir durum yoktur.

Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.” Dedi. 

Kaynak: 61SAAT HABER SERVİSİ