Genel Başkan Yardımcısı Trabzon’da açıkladı! Saadet Partisi seçime başka bir partinin listesinde mi girecek? Genel Başkan Yardımcısı Trabzon’da açıkladı! Saadet Partisi seçime başka bir partinin listesinde mi girecek?

61SAAT HABER SERVİSİ-GÖKHAN DİHKAN

Tekstilkent ile ilgili yatırımcıları Trabzon'a getirdiklerini ifade eden Gürdoğan, "Yatırımcılarla ilimizin milletvekillerini ve Vali'yi buluşturduk, konuşturduk. Yatırımcılarla Sayın Bakan da konuştu. Ancak ne yazık ki Bakan Bey'in sözüne, aradan 1 yıl geçmesine rağmen hiçbir olumlu gelişme yaşanmadı. Cazibe Merkezi programına alınması bizden sonra gündeme gelen Sivas bu kapsama alındı ama biz hala alınmayı ve bu Tekstilkent'in kurulmasını bekliyoruz" dedi. 

BU AŞAMADAN SONRA GÖREV VE SORUMLULUK SİYASİLERİNDİR !
Bu aşamadan sonra görev ve sorumluluğun siyasilere düştüğünün altını çizen DKİB Başkanvekili Gürdoğan, "Sivil toplum kuruluşları olarak biz üzerimize düşen sorumluluğun gereğini fazlasıyla yerine getirdik. STK'lar proje geliştirir projelerin takibini yapar. Biz bu proje özelinde yatırımcıyı da bulduk. Onları siyasilerle, bürokratlarla buluşturduk.

Biz daha ne yapacağız? Siyasilerin, bürokratların gerekeni yapması gerekirdi. Ama gereken yapılmadığı için Trabzona getirdiğimiz yatırımcılar da gider bu gidişle yatırımını başka yerde yapar. Konuyu siyaseten gündeme getiren kimse yok. İktidar ve muhalefetin birlikte hareket etmesi gerekiyor. Trabzon milletvekillerinin ve il başkanlarının bu projeyi takip ederek basın toplantıları yapmaları gerekiyor. Konuyu gündemde tutarak seçim öncesi sonuç alıcı çalışmaları iktidar ve muhalefetin birlikte başarması gerekiyor. Ama bu zamana kadar gerekli duyarlılığı ne yazık ki göremedik" şeklinde konuştu.