Çivil Spor’a yıldız futbol transfer etmeye devam edeceklerini ifade eden genç girişimci Ahmet Kılınçlı, “Yattara transferi bizim için önemliydi. Bu transferlerin devamını sağlamak istiyoruz. Türkiye’de futbol oynamış iki yıldız futbolcuyu daha takımda görmek istiyoruz. Bunun için dikkat çeken çalışmalarda bulunduğumuzu söyleyebilirim.” sözleriyle çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Farklı alanlarda çalışmalarda bulunan Ahmet Kılınçlı, Yeşil Çivril Beldiye Spor’un fahri başkanı ve sponsoru. Takım için dikkat çeken transferler yapmak istediklerini belirten Kılınçlı, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Türkiye’de uzun yıllar futbol oynamış ve derin izler bırakmış futbolcuları takımımıza transfer etmek istiyoruz. Biliyorsunuz, İbrahim Yattara’yı 5 yıl sonra tekrar yeşil sahalara döndürdük. Bu bizim için olduğu kadar Türk futbolu için de önemliydi. 1 puanla şampiyonluğu kaçırmış olmakla birlikte yeni sezon için önemli çalışmalar içerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Bu amaçla dikkat çeken transferler peşinde koşuyoruz. Yeni sezona hazır olmak, yeni sezonda daha da başarılı bir futbol sergilemek istiyoruz. Türk futbolunun gelişim göstermesi, her bir takımın kendi içerisinde yaptığı çalışmalarla yakından alakalı. Bu nedenle her takımda özellikle sezon sonlarında, bir diğer sezon için hazırlıkların hız kazandığını görüyoruz. Süreç bizim için de aynı şekilde ilerlediği için yoğun bir çalışma içerisinde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.”

Yattara Transferi Bizim için Önemliydi

Yattara transferinin kendileri için önemli olduğunu, bu transfer ile dikkatleri üzerine çektiklerini belirten Ahmet Kılınç, “Yattara transferine benzer, ilgilerin odağı haline gelecek transfer yapmak istediğimizi belirtmem mümkün. Süreci yakından takip ediyor, takımımıza katkı sağlayacak futbolcuların transferi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son zamanlarda yaptığımız çalışmalarla ülke gündemine girecek transferlerin peşindeyiz. Türkiye’de futbol oynamış iki yıldız ismi daha takımımızda görmek istiyoruz. Gelecek sezon temel hedefimiz net bir şampiyonluk. Her ne kadar şampiyonluğa yaklaşmış olmakla birlikte şampiyonluğu kaçırmış olmak bizi üzdü. Fakat çabuk bir toparlanma ile gelecek sezon için çalışmalarda bulunarak yeni yıldızları takımımıza katmak ve şampiyonluğu elde etmek istiyoruz. Türk futboluna önemli katkılarda bulunmak, hedeflerimiz arasında yer aldığı için çalışmalarımızı titizlikle sürdürdüğümüzü rahatlıkla söyleyebilirim.”