Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trazon’da İçişleri Bakanlığı tarafından 5 yıl önce hizmete açılan Nüfus ve Vatandaşlık Çağrı Merkezi’nin kapatılma kararı ile ilgili gelen soruyu yanıtladı. 350 kişinin işsiz kalacak olması ile ilgili soruya Genç, kararın önceden alındığını ve sadece Trabzon’u ilgilendirmediğini ifade ederek, konunun gündemlerinde olduğunu ve girişimlere başladıklarını, hatta yakında Ankara’ya giderek girişimlerini sürdürebileceklerini söyledi. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,  bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Bakanı Ersen Küçük ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Genç, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Trabzon basının Anadolu’nun köklü kurumlarından olduğuna dikkat çekerek Genç, “Trabzo’da ki 387 gazeteci arkadaşıma teşekkürlerimi ifade ederek başlamak istiyorum. Trabzon’da basının kadim tarihe sahip olması ve müzesinin olmaması eksiklikti. Sizlerin de katkıları ile kurumsal bir haftayı ile geleceğe taşıdık” dedi. 

Seçimlerle ilgili de konuşan Genç “Şehrimizde demokratik iradenin, en geniş katılım Platformu olan seçimler huzur ve sükunet içinde tamamlandı. Bu şehrin bir evladı olarak demokrasinin, halkımızın, gerçek iradenin sandığa güzel şekilde yansımasından dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sonuçlar şehrimize hayırlı olsun. 
Bu sonuçlarla beraber Trabzonlu hemşerilerimizin yarıdan fazlası bizleri Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığana layık gördü. Bundan dolayı mutluyum. 
Aynı şekilde bu ekseriyet iradesinin tarafıma şahsıma, şehrimizin gelişimin akımından, daha ileriye taşınması bakımından büyük sorumluluk yüklediğini bilincindeyim. 
Bu görüşlerimizi seçim döneminde propaganda döneminde halkımızla paylaştık. 
Bu şehre çivi çakan kimse Allah ondan razı olsun. Bizde üstüne bir şey katmanın sorumluluğu ile daha çok çalışacağız. Bu şehir bizim. Ortak anlayışla, daha katılımcı anlayışla ki bundan çok istifade etmiş bir yöneticiyim. Şehrimizde dinamik bir STK yapımız var 1800’e yakın birleşimler, denekler, oluşumlar var. Bu dinamik yapının şehrin ortak iradesine katkıları noktasında kollektif bir anlayışla yola devam etmek istiyorum. 

TİSKİ'den Prof. Dr. Osman Bektaş'a Trabzon İçme Suyu yanıtı! TİSKİ'den Prof. Dr. Osman Bektaş'a Trabzon İçme Suyu yanıtı!

SÖZ VERDİĞİMİZ PROJELERİ ADIM ADIM YERİNE GETİRECEĞİZ
Söz verdiğimiz projeleri adım adım yerine getiririz. Şehrimiz daha yanaşabilecek, evvel emirde hemşerilerimiz açısından daha geniş kapsamıyla şehrimize gelen herkes açısından tercihe şayan bir şehir hale gelir.  Aracımız bu.. Halkımız bizi bu göreve layık gördü. 
Yarışsından fazlası bizi seçti. Artık seçim bitti. Atık bundan sonra bütün Trabzonlulara bize oy versin vermesin, seçmenimizin tercihini sorgulamadan ki asla böyle bir şey söz konusu olamaz. Oy versin, vermesin bütün hemşerilerimize hizmet etmenin gayreti içinde olacağım” dedi. 
Geniş projeksiyonu Çarşamba günü yapılacak toplantı ile dile getireceklerini ifade eden Genç, “18 ilçe belediye başkanımız, muhtarlarımızla, belediye meclis üyelerimizle iyi bir koordinasyon ile çalışacağız. Hepimiz partilerden seçiliyoruz ama amaç birliğimiz var. Bu şehre en güzelini yapmanın gayretinde olalım. İyi bir koordinasyon ile yeni bir hizmet dönemine start verdik. 
Çarşamba günü yine basınızla bir araya gelip hangi zaman diliminde ne adımlar atacağız. Daha geniş kapsamlı bir toplantı yapacağız” diye konuştu. 

TRABZON’DA ÇAĞRI MERKEZİNİN KAPATILMASI VE 350 KİŞİNİN İŞSİZ KALACAK OLMASI
Trabzon’da İçişleri Bakanlığı tarafından Trazon’da 5 yıl önce hizmete açılan Nüfus ve Vatandaşlık Çağrı Merkezi’nin kapatılması ve 350 kişinin işsiz kalacak olması ile ilgili olarak gelen soruya Genç, “Bizim de gündemimizde. Önceden alındığını öğrendiğiniz karar. Ancak 350 kardeşimizin hemşerimizin buradan istifade etmesi ki ciddi rakam. Her gün muhatap olduğumuz konu olması hasebiyle 2 bakanımızla görüşme yaptık. Girişimlerde bulunduk. Girişimlerimize devam edeceğiz. Sadece Trabzon’a özgü değil. Erzurum’da da 220 civarında çalışamamıştı var. Ankara’Da da var. Bakanlığın yeni projeksiyonu var. Kendi uhdesine almak istiyor. O bir tercihtir ona saygı duymak lazım. Biz ondan önce 350 kardeşimizin istihdamını düşünmek zorundayız Girişimlerimizi sürdürüyoruz. Yakında Ankara’ya gidip tekrar bu girişimlerimize devam edeceğiz. 350 kişi az bir rakam değil” diye yanıtladı.

WhatsApp Image 2024-04-15 at 11.10.02WhatsApp Image 2024-04-15 at 11.10.02 (1)WhatsApp Image 2024-04-15 at 11.10.03WhatsApp Image 2024-04-15 at 11.10.03 (1)WhatsApp Image 2024-04-15 at 11.10.03 (2)