Peki Aile Destek Ödemesi, bitiyor mu? Temmuz 2023’de başlayan Aile Destek Ödeme Programı 12 aylık olarak planlanmıştı. Peki Haziran ayı 2024 Aile Destek Ödemesi yattı mı, ne zaman yatacak?

7 Haziran'da ödemeler başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılan Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekildi. Bu kapsamda hanelere toplam 4 milyar TL ödeme yapılacak.

4 Milyar TL'lik ödeme yapılacak

Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla önce çekerek, 7 Haziran itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı.
Bu kapsamda hanelere toplam 4 milyar TL ödeme yapılacak.

Yeni Emekli Maaşı Tahminleri Açıklandı: İşte Son Durum! Yeni Emekli Maaşı Tahminleri Açıklandı: İşte Son Durum!

Son ödeme tarihi belli oldu
12 aylık süreyle başlatılan Aile Destek Programı son ödemesi 2024 yılı Haziran için olacağı, bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayında gerçekleştirilerek, destek programınında sona ereceği kaydedildi. 

Peki Aile Destek Programı nedir? Aile Destek Programı ihtiyaç sahibi ailelere nakit desteği sağlayan bir pogram. Aylık olarak ödeme yapılan programda, hame başına düşen aylık gelire göre ödemeler 850 TL ile 1250 TL arasında oluyor. 

Aile destek ödemeleri, her ay düzenli olarak vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Vatandaşlar, e-Devlet üzerinden ödemelerin hesaplarına yatıp yatmadığını kolayca sorgulayabilirler.

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ