ÇORUM (AA) - AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, nisan ayında yapılması planlanan anayasa değişikliği referandumu için çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Karadağ, yaptığı yazılı açıklamada, anayasa değişikliğiyle ilgili yapılacak referandum konusunda halkı bilinçlendirmek için yoğun gayret içinde olacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi sağlayan 18 maddelik anayasa değişikliği teklifinin tümünün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yapılan oylamada 339 oy ile kabul edildiğini anımsatan Karadağ, "Anayasa değişikliğinin yasalaşması ile Türkiye'de vesayete dayalı sistemin ortadan kalkacaktır." ifadelerini kullandı.

On dört ilçede seçim koordinasyon merkezi oluşturduklarını vurgulayan Karadağ, şunları kaydetti:

"Çorum teşkilatları olarak şimdiden hazırlıklarımızı tamamlamaya başladık ve inanıyorum ki halkımız bu referandumda da 'evet' oyu vererek, vatanımızın, milletimizin, çocuklarımızın geleceğini güven altına almayı sağlayacaktır. Bu konuda Çorum halkının sağduyusuna güveniyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu huzur ortamının kaybolmaması, yatırımların artarak devam etmesi, mevcut istihdam potansiyelinin yükselmesi için referanduma tüm vatandaşların 'evet' demesi gerekiyor. Anayasa değişiklik paketinin doğru anlaşılması için yazılı dokümanlar hazırlayacağız, salon toplantıları, ev ve kahvehane toplantıları, açık hava toplantıları yapılacak ve bu mesele halkımıza en doğru şekliyle en anlaşılır şekliyle ifade edilecektir. Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü egemen kılmayı hedeflemiş bir Türkiye'ye bu anayasa dar geliyor. Anayasa değişikliği sürecinde bir bilgi kirlenmesi oluşturmak için bir kampanya yürütüldü. Referandum sürecinde de aynı şekilde halkımızın yanlış ve yanıltıcı iddialarla yönlendirilmesini önlemek, değerli halkımıza doğruları en yalın ve en doğru şekilde ulaştırmak için yoğun gayret içerisinde olacağız."

Teşkilat olarak bütünlük içerisinde çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Karadağ, kadın kolları, gençlik kolları, merkez ilçe ve mahalle teşkilatları olarak gece gündüz demeden daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacaklarını aktardı.