Bayburt’ta 2024 Haziran ayında 44 konut satıldı Bayburt’ta 2024 Haziran ayında 44 konut satıldı
AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın, ilçe için 14 ilkede 61 projesini sokak sokak gezerek vatandaşa anlatıyor. Bordo ve mavi hizmet bina projesiyle vatandaşların ilgisini çeken Aydın, "Gerçekten her gittiğimiz yerde milletimizin hoşgörüsünü ve sevgisi görünce 31 Mart’tan sonra şehrimize hizmet edeceğimiz için heyecanlanıyoruz" dedi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimi kapsamında çalışmalarını sürdüren AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, ilçede yaşayan vatandaş ve esnaflarla bir araya geliyor. Sokak sokak gezerek ilçe için hazırladığı 14 ilkedeki 61 projesiyle dikkat çeken Aydın, "Gerçekten her gittiğimiz yerde milletimizin hoşgörüsünü ve sevgisi görünce 31 Mart’tan sonra şehrimize hizmet edeceğimiz için heyecanlanıyoruz. Bu sevgi seli ile sandıklarda AK Parti’nin ayak izlerinin gümbür gümbür geldiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Şehrin belirli noktalarında kurulacak bordo ve mavi hizmet binaları ile vatandaşın yanında olacaklarını kaydeden Aydın, "14 başlıkta 61 çözüm önerisi getirmiştik. Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’un fetih ettiği yıl olan 1461. Noktamız bu. Projeler içerisinde fikir, sosyal ve belediyenin kimliğin değiştirecek projelerimiz var. Ama kadınlarımıza, gençlerimize ve daha çok ak saçlılarımıza yönelik projelerimizde var. Bu projelerimizin tamamı açıkladığımız günde şu ifadeyi kullandım; biz inşaat mühendisliğinden geliyoruz projemizi yaptığımız zaman bunun bütçesine ve hangi yıllarda biteceğinin altını çizdik. 100 günde bitireceğimiz, 1 yılda bitireceğimiz işler var. Ayrıca vatandaşımızın fikir beyan edeceği projeler var. İlk 100 günde bitireceğimiz işlerimizi belediyemizin kimlik kazandırma noktasında ortaya koyduğumuz işler. İlk yılda bitireceğimiz projelerden bir tanesi de özel bireyli ailelere yapacağımız tesisin ve parkın bitirilişi. İlk yılın içerisinde ayrıca kadınlarımıza yönelik Ortahisar mahallemizin içerisinde kültürü ön plana çıkartacak binalardan bir tanesi kadınlarımıza has ve özel olarak düşündüğümüz projemizdir. Akabinde şehrimizi güneye taşıma noktasında ortaya koyduğumuz fikirlerimiz var. Ama bizim üzerine basa basa durduğumuz bir proje var. Şehrimizin muhtelif mahallerinde ortaya koyacağımız bordo ve mavi hizmet binalarımız. Vatandaşımız mavi hizmet binamızı gördüğünde bu binamız yerinde hizmet alma binamızdır. Bu binayı gördüğünde vatandaşımız evinden kalkıp belediyeye kadar gelmeyecek. Vatandaşımıza hizmet verme noktasında ayağına gideceğiz. Bordo binalarımız ise kadınlarımızın, vatandaşlarımızın ev ekonomisine katkıda bulunmak için evinde ürettiği ürünleri satabilme imkanı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Editör: İhlas Haber Ajansı (İHA)