AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, AK Parti’nin 21.kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayımladı.

HAYIRLI OLSUN

Çebi, AK Parti’nin 21.kuruluş yıl dönümünün tüm teşkilat mensupları ile Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.  

MİLLETİN UMUDU OLDU

AK Parti’nin kuruluş süreci dönemindeki Türkiye siyasi yapısı hakkında hatırlatmalarda bulunarak sözlerini sürdüren Çebi, “Türkiye AK Parti öncesinde kendi sınırları içerisine sıkışmış, siyasi belirsizliklerle yönünü bulamayan, gündemi istikrarsızlık olan bir ülke görünümündeydi. Halkın bir çıkış, bir umut beklentileri içerisinde AK Parti bir güneş, bir can suyu gibi doğdu, halkın umudu, ümidi ve geleceği oldu” dedi.

TARİH YENİDEN YAZILDI

Siyasi belirsizliğin tavan yaptığı bir dönemde AK Parti kadrolarının korkmadan, çekinmeden milletin desteğini alarak yola çıktığına vurgu yapan Çebi, “AK Parti’nin kuruluş sürecindeki dava mensuplarımızın gayreti, mücadelesi her türlü övgünün ötesindedir. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan bu kutlu yürüyüş, aradan geçen 21 yılda tüm engellemelere karşın dimdik ayakta kaldı, inandığı, rehber edindiği ilkeler doğrultusunda aziz milletimize hadim oldu, hizmetkâr oldu, aziz milletimizle el ele gönül gönüle verip tarih yazdı.” ifadelerine yer verdi.

TEK KAYNAK AZİZ MİLLETİMİZ

Trabzon'da fırtına ağaçları devirdi Trabzon'da fırtına ağaçları devirdi

Çebi, dünyanın en büyük sivil toplum hareketi AK Parti’nin bu güne kadar hizmet iktidarının esas ve tek kaynağının milletin gücü, duası olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Bu hareket her şeyden önce arkasında büyük bir dua ve umut olan bir harekettir. Darbe teşebbüslerine, hainliklere, iç ve dış mihrakların türlü oyunlarına karşı AK Parti aziz milletimizden aldığı güçle yoluna devam etti. Bu süre içerisinde Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayanları, yapılamayanları tek tek yaptı. 

TÜRKİYE ÇAĞ ATLADI

Altyapıdan üst yapıya, sağlıktan savunma sanayine, sosyal politikalardan ulaşıma, dış politikaya Türkiye, AK Parti iktidarında çağ atladı. Bu, AK Parti’nin aziz milletimizden aldığı emanete sahip çıkmakla oldu. Bu, devlet ve millet sevdalısı, mazlum ve masum gönüllerin hamisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, AK davaya gönül vermiş yol arkadaşlarının dik durmasıyla gerçekleşti. Bu başarı aziz milletimizin vermiş olduğu harikulade destekle gerçekleşti. Ortada bir başarı hikâyesi varsa bu hikâye, bu destan birlikte yazıldı, birlikte yazılmaya da devam ediliyor.”

TÜM EZBERLERİ BOZDUK

AK Parti’nin kuruluşundan 15 ay gibi kısa bir süre sonra tek iktidara gelmesinin de Türk siyasi tarihinde bir egale edilemeyen bir başarı olduğunu belirten Çebi “Tüm ezberleri bozduk. Her seçim gayretle, samimiyetle, özveriyle zaferden zafere yol aldık. AK Parti, ülkenin birleştirici gücü 
istikrar ve güvenin adresi; demokrasinin, milli iradenin ve özgürlüklerin temsilcisi oldu.” diye konuştu.

DAHA SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ VAR

Çebi sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kuruluşundan bu güne AK Parti’de görev almış tüm dava mensuplarımıza teşekkür ediyor, Rahmet-i Rahman’a kavuşanları rahmet ve minnetle anıyorum. Bizlerin daha çok söyleyeceği söz, alacağı yol var. Bundan sonraki süreçte liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol göstericiliğinde yeni başarı hikâyeleri yazmaya, yapılamayanları yapmaya, destan yazmaya devam edeceğiz.”