AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Ayşe Sula Köseoğlu, 61saat’e konuştu.

Bugün Beşirli Spor Kompleksinde yapılan Temayül Yoklamasına katılan Trabzon eski Milletvekili ve 28. Dönemde Milletvekili aday adayı olan Köseoğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Köseoğlu şu şekilde konuştu:

Bu temayüller hasret giderme yerleri. Partimizin şenliği, merasimi, düğünü, bayramı niteliğinde organizasyon. O yüzden büyük keyifle geldim. Herkesin gözündeki samimiyeti, sıcaklığı hissetmekten mutluyum.

Ben daha iyisini yapacağıma inandığım için adayım. Hem milletvekilliği tecrübem var. Çok uzun tecrübe değildi 2 dönem ama 3 yıl.. Onun 6 ayı hükümet kurulamadı. Geri kalan 2,5 yılında da 15 Temmuz darbesini gördük, sonrasında referandum gerçekleştirildi, parti içinde 3 genel başkan ile çalşıtık. Çok hareketli ama aktif olma imkanımızın olmadığı dönemdi. Hem milletvekilliği tecrübesi ki tek başına bu da yetmez.

Ben yerel yönetimler başkanlığında da çok ciddi deneyimler elde ettik.

Enerjim var, heyecanım ve iş yapacak aşkım var.

Bütün bu birikim ve donanımı, mesleki tecrübemle beraber Trabzon’uma çok daha iyi hizmet ve katkı vereceğime inanıyorum.

Mesele iyi hizmet almak değil mi?

Mesele katkı vermek değil mi? Ben bu anlamda teşkilatlarımızın da teveccühü olursa, kamuoyunda da ismimiz çıkarsa ki bunu eskisi yenisi yok.
Dolayasıyla iyi hizmet edeni var.

Ben bu anlamda iyi hizmet etmeye talibim. Bunun kararını hem Trabzon halkı hem de genel merkezimiz verecektir.

Ben Milletvekilliği listesine konmadığım da, çalıştım..

Türkiye’nin AK Parti iktidarına, Cumhurbaşkanımıza ihtiyacı olduğuna inanıyorum.

Sen ben, demeden bu ülkenin geleceği için doğruları için gayret göstermeliyiz.

Tercih sonuçta delegelerimizin. Bugün kullanıyorlar. Temayülde ne çıkacak bu da bir kriterdir. Eğer Trabzon’da bize ihtiyaç yoksa biz kim tercih edilirse onun yükünü taşımasına yardımcı oluruz.

Derdimiz sen, ben derdi değil, memleket derdi.

Kime yük verilirse, ben yük taşımaya talibim diyorum.

İkinci defa milletvekili seçildiğimde, Ordinaryüs Milletvekili olmayacağım. Dolayasıyla ben zaten Trabzon milletvekili sıfatını ve ünvanını aldım. Mesele unvan almak değil. Onu anlatmaya çalışıyorum. Yeni başlayacak biri için mesele Ünvar almak olabilir. Ben unvan alma derdinde değilim, ben bu şehre hizmet etme derdindeyim.