Temayül yoklamasında AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Gürkan Üçüncü, “Evet bir siyasi geçmişim var. Devlet memurluğuna girmeden önce Gençlik Kollarında görev yaptım. Bir risk görmüyorum. Risk olması için şahsi çıkarları düşünmek gerekir. Bizim şahsi çıkarımız yok. Bu ülkeye, millete, vatana hizmet etmek gibi bir sevdamız var.

Trabzon’a hizmet etme sevdamız var. Biz tüm şahsi fedakarlıklarımızı yaparak, göz bebeğimiz olan Trabzon’a hizmet edebilmenin şerefine nail olabilmek için bu yola çıkmış bulunuyoruz. Bizim amacımız, sadece 14 Mayıs’ta kazanılacak olan seçimdir. Onun dışında hiçbir planlamamız, hiçbir düşüncemiz de bulunmamaktadır.

(Teşkilatın beklentileri neler?)

Benim için 8,5 yıllık aranın ardından teşkilata dönmenin heyecanı vardır. Onlarla birlikte olmaktan çok mutlu olduk. Aynı şekilde karşılık da bulduk. Önemil olan gönüllerin bir olmasıydı. Gönülden dostluğu tekrar tesis ettik. Teşkilatımızın o heyecanına bizde ortak olarak yaşamış olduk.

İlk önce şahsi, kişisel menfaatleri kenara bırakarak şunu düşünmek lazım: 14 Mayıs’ta sayın Cumhurbaşkanınızın Türkiye’nin istikbali için seçilmesi lazım.
Milletvekili sayısına gelince hedefler büyük. Bence 6 – 0 yapma ihtimalimiz eskisinden çok daha yüksek. Temayülde heyecan yüksek. Ramazan gününde de insanlarımız oy kullanmaya geldiler. Bu da partimizin ne kadar büyük olduğunu önem verdiklerini gösteriyor. Kim aday olursa olsun olsun, oylarımız artarak sayın Cumhurbaşkanımıza bu yolda halkımızın destek vereceğine inanıyorum.