61SAAT HABER SERVİSİ - AK Parti Trabzon’da milletvekilliği aday aday başvuruları sona erdi. Toplamda 78 Başvurunun yapıldığı AK Parti Trabzon Milletvekilliği için bugün elektronik temayül yapılıyor.  

Temayül yoklamasında AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Selçuk Çebi, 61saat mikrofonlarına konuştu.

Eski Milli Sporcu ve Dünya Şampiyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığında Daire Başkanlığı görevini yürütürken istifa eden Çebi,

“18 ilçe teşkilatımızda da, ilçe başkanımız, gençlik ve kadın kolları yönetimleri, sağ olsun bize karşı teveccühleri var. Bunun oluşmasında 2018 yılında 6. Sıra milletvekili adaylığımdan sonra, onların gönlünden düşmemek adına ikili ilişkilerimizi kesmedik.

Teşkilatlar elinden geldiğince buraya gelip bizi destekliyorlar. Burada şunu gördük: Teşkilatlarımız hazır, enerjisi var.

Sahada her ili tutmak, herkesin gönlüne ulaşmak için bir program dahilinde çalışma içerisindeler. Bu da bizi mutlu etti ve ayrı bir enerji verdi.

Listeyi, sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Merkezin onayıyla beraber belli olacak. Biz 79 aday adayıyız. Her biri birinden değerli arkadaşlarımız var. Bunun kararını komisyon ve Cumhurbaşkanımız verecek. Teşkilatlarımızın her bir mensubu, 1. Sıra milletvekili adaya gibi sahada çalışmalıyız.  

Trabzon, bir spor şehri. Bir futbol şehri ama bütün branşları barındıran bir şehir. Ülkemizin dünya şampiyonu olan bir sporcusu olarak bayrağımızı göndere çekmemiz, istiklal marşımızı okutmamız insanların bize bakışı farklı.

Bizde bu bayrağı dalgalandırdığımız için bize karşı ayrı bir muhabbetleri oluyor. Bunun ciddi avantajı olduğunu düşünüyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'a bağlandı 'Ben uşaklara inanıyorum' Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'a bağlandı 'Ben uşaklara inanıyorum'

Biz her şampiyonada, müsabakadan çıkar çıkmaz daha terimiz soğumadan bizi arayıp tebrik eden, telefonda “Evladım, aslanım, Allah senden razı olsun. Bu ülkemizi gururlandırdın. Bizi mutlu ettin. Allah da seni gururlandırsın, mutlu etsin” diyerek her daim ilk arayan Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisi..

Tabi, ülkemizin en üst makamında bir kişinin arayıp, bizi onurlandırması, gururlandırması, sesini duymamız bizi çok mutlu ediyor. Cumhurbaşkanımız bu döneme kadar her zaman Türk sporunun yanında oldu. Gençlerin, gençliğin yanında oldu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle, Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye’nin her yerinde yaptığı sahalar, spor salonları, sentetik sahaları var.”