Bölgede yaşanan acı tabloya bizzat şahit olan Milletvekili Cora, depremlerin etkilediği Hatay’ın Arsuz ilçesinde ziyaretlerini sürdürüyor. İlk günden bu yana depremzedeler için sahada var gücüyle çalışan Cora, birçok depremzedeyle bir araya gelerek dertlerine ortak oluyor, acılarını paylaşıyor. Depremzedelere olabildiğince çözüm odaklı yaklaşıyor, ilçeye gelen yardım tırlarının koordinesini ihmal etmiyor. 

“Deprem felaketinin acısını dindirmek, yaraları sarmak ve afete maruz kalan vatandaşlarımızın hüznüne ortak olmak için sahadayız” diyen Milletvekili Cora, “Kolay değil… 10 ilimizi ve 13 milyon vatandaşımızı etkileyen bir afeti yaşadık. Binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, binlerce vatandaşımız yaralandı, binlerce ev enkaz altında kaldı. Tarihin, asrın en büyük felaketini yaşadık. Böyle bir deprem, uzmanların ifade ettiğine göre hiçbir ülkede yaşanmadı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu zamana kadar çok büyük olaylarla karşı karşıya kaldık ama birlik ve beraberlik içerisinde bu krizleri atlatmasını bildik. 2 yıl önce evlerden dışarı çıkmayın diye uyarıyorduk şimdi evlere girmeyin diyoruz. Bu böyle bir imtihandır. Bizler afetin yaşandığı ilk andan itibaren devlet ve millet olarak kenetlenerek enkazı kaldırmanın, yaraları sarmanın mücadelesi içerisinde olduk. Köy köy, mahalle mahalle dolaşıyoruz. Depremzedelerimizin taleplerini dinliyoruz. Çadırkentlerimizi kurduk, aşevlerimizi kurduk, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hassasiyetle çalışıyoruz. Bir yandan enkaz temizleme çalışmaları sürüyor, bir yanda da geçici konaklama alanları oluşturuluyor. Allah’ın izni ile bu zor günleri atlatacağız. Millet olarak biriz, beraberiz, tek yüreğiz. Hep birlikte el birliği ile devlet-millet kenetlenerek yaraları saracağız, bu hasardan da güçlenerek çıkacağız. Her zorluğun üstesinden birlikte geldik. Bu günleri de aşacak tekrar eski günlerimize döneceğiz.” ifadelerine yer verdi.

image_6483441-41image_6483441 (7)-5image_6483441 (6)-5image_6483441 (5)-7image_6483441 (4)-11image_6483441 (3)-16image_6483441 (2)-24image_6483441 (1)-25