AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, programları kapsamınsa Yomra’da bir dizi ziyarette bulundu. 

İl durağı AK Parti Yomra ilçe başkanlığı olan Milletvekili Cora, parti binasında teşkilatla buluşarak toplantı yaptı. Ardından pazar yerini, ilçe esnafını ve vatandaşları ziyaret ederek taleplerini ve sorunlarını dinledi. Sonraki durağı Yomra Jimnastik salonu olan CORA’nın bu ziyaretine İlçe Başkanı Abdulkadir Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Yomra Meclis Üyeleri Tülay Adanur, Mustafa Bayındır, Eyüp Çuvalcı ve Mahalle Başkanları da eşlik etti. 

SİYASETİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE YAPIYORUZ

Ziyaretlerle ilgili konuşan Cora, şunları söyledi:

“AK Parti milletvekilleri olarak, il başkanlığımızın vermiş olduğu program doğrultusunda yaz aylarımızda tüm ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ilçelerimizde hem teşkilatımızla hem esnafımızla hem de vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Köylerimizde, şenliklerde, etkinliklerde, düğünlerde, cenazelerde vatandaşımızla beraber oluyoruz. Yomra ziyaretlerimiz keyifli oldu. Yomra bizleri özlemiş biz de Yomra’yı. Pandeminin ardından çok detaylı programlar yapamamıştık. Bugün tek tek esnafımızı ve vatandaşımızı ziyaret ettik. Pazar yerinde esnafımızla ve vatandaşımızla birebir görüşme imkanımız oldu. AK Parti siyaseti milletle beraber yapıyor. Milletin çizdigi istikameti biz kendimize rota olarak belirmiş bir partiyiz. Bu şekilde milletle kurduğumuz gönül bağıyla kendi siyasetimizi üretmiş yıllarca iktidarda kalmış bir partiyiz.”

MİLLETMİZİN UMUDU YİNE AK PARTİ’DİR

“Bugün ekonomik anlamda zor zamanlardan geçildiği, küresel belirsizliklerin, krizlerin, savaşların olduğu bir dönem içerisinde Türkiye de bunlardan etkilenmiş durumda. Bu vatandaşlarımıza sirayet etmiş. Vatandaşlarımızın bu sıkıntılı döneminde onların yanında olmak, onları dinlemek ve piyasadaki tüm olumsuz görüntülerin nerelerden kaynaklandığını birebir tespit etme noktasında çok faydalı programlar olduğunu düşünüyorum. Bu bize şunu gösteriyor; milletin gözüne bakıp, kulağımızı milletimize yaklaştırmaktayız. Bu şekilde en doğru bilgiye ulaşıp yetkili yerlere millet adına tercüme etmeliyiz. Sürekli milletimizle temas halindeyiz. Yomralı hemşehrilerimizin, şahsımıza, cumhurbaşkanımıza göstermiş olduğu teveccühe minnettarız. Hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Vatandaşımız bizi yine umut olarak görüyor. Yani bir sorun var ama bunu çözecek olan parti AK Parti, çözecek lider de Tayyip Erdoğan’dır.”

MİLLETİMİZ 7’Lİ MASADA UMUT GÖRMEMEKTEDİR

“Vatandaşımız yedili masadan hiçbir umut görmemektedir. Korku, belirsizlik, hesaplaşma ve bekamızı olumsuz etkileyecek faktörleri görmektedir. Vatandaşlarımızın 7’li masaya karşı mesafesinin çok uzak olduğunu bizzat sahada gözlemekteyiz. Sahada milletimizi dinlememiz vatandaşlarımıza başka bir muhatap ihtiyacı hissettirmemektedir.”

YOMRA İÇİN HER ZAMAN SEFERBERİZ

“Yomra ilçemizi seviyoruz. Yomra ilçemizde sadece bugün değil her zaman buradayız. Yatırımları sürekli takip ediyoruz. Bugün de hükümet konağımızın inşaatını yerinde inceledik. Kısa sürede tamamlanacaktır. Çok önemli yatırımlarımız geçmişte de olmuştur. Yomra zaten 14 bin nüfuslu bir ilçeyken bugün 50 bin nüfus ile neredeyse Trabzon’un en büyük ilçelerinden birisi olmuştur. Bu yatırımlarla oldu. Bu imkanlarla oldu. Tabii ki bu yatırımlar devam edecektir. Eksikler görüyoruz. Bu eksikleri gidermek için gayretimizi ortaya koyacağız. 

Belediye başkanıyla hiçbir zaman ayrımımız olmadı. Ne zaman bize gelmişse istemişse kendisine yardımcı olduk. Zira şu anda vatandaşa istifade ettirilen parkın bahçenin Yomra’ya kazandırılmasında bizim duruşumuzu herkes biliyor. Belediyenin kendi makina parkının güçlendirilmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınan makinelerde bizzat takipçisi olduk. İlçemizin spor tesislerinin yatırımlarında bizzat birebir takip ediyoruz. İçemizdeki Yomraspor’un antreman sahasını baştan sona yeniledik. Tribünleri yeniledik. Soyunma odasının bulunduğu bölümü yine Yomraspor ile görüşerek istedikleri şekilde yapıyoruz. Yine Yomraspor stadının tadilatını yaptık. Cimnastik salonunun zemini konusunda eksiklikler giderilerek ihale sürecinin ve yapımının hızlandırılması sağlayacağız.”

DOĞAL GAZ İÇİN TARİH VERDİ

“Benim bugün Yomra’da gördüğüm herkesin yüksek sesle söylediği sorun doğal gaz. Bu Yomra halkının doğal gaz beklentisi haklı ve yerindedir. Yomra bunu fazlasıyla hak etmektedir. Bunun için gayretimizi ortaya koymaya devam etmekteyiz. Ben doğal gaz ile ilgili bugün Genel Müdür Alper Konyalı ile görüştüm. Yaptığımız görüşmede, bizzat sürecin hızlandırılacağı ve gecikmenin sebeplerini açıkladı. Sebep olarak yurt dışından alınması gereken boruların tedarikinde yaşanan sorunlar olduğunu belirtti. Bu da pandemi ile alakalı bir süreçti. Bu boruların temini sağlandı ve Trabzon’a yeteri kadar gönderildi. Biz doğal gaz sorununu seçimden önce çözmek istiyoruz. Bunu çözersek Yomra halkının ilgisi ve desteğinin daha da artacağına inanıyorum. Ayrıca Yalıncak tarafından geçiş hattının bu tarafa aktarılmasında yaşanan kamulaştırma sorunları oldu. Bu sorunu da büyük bir oranda çözdük. Çok fazla bir engelimiz yok. Çalışmalara hızla devam etmeliyiz. Belki bu yıl doğal gaz yetişmez ama gelecek yıl doğal gazın yanacağını ifade etmek isterim.”

image_6487327 (1)-5image_6483441-8image_6487327-7image_6487327 (2)-5image_6483441 (1)-7image_6483441 (2)-7image_6483441 (3)-4image_6483441 (4)-4image_6483441 (5)-3image_6487327 (3)-4