61SAAT HABER SERVİSİ

Of'ta "Bilim Fuarı" heyecanı! Of'ta "Bilim Fuarı" heyecanı!

Ak Parti Trabzon’dan milletvekili aday adayı olan Vehbi Koç, 61saat’e açıklamalarda bulundu.

Koç, “Her seçim döneminde özellikle ittifak hukukunun oluştuğu dönemlerde saf belirleme olurdu. Ama bu seçimin başka bir özelliği var. Ülkesini seven, içeriden ve. Dışarıdan gelebilecek muhtemel tehditlere karşı bir arada olabilen, ona mukavemet gösterebilecek bir yapıyla ülkeyi kayıt üzerinde nasıl teslim alabiliriz, aldıktan sonra nasıl birilerine teslim edebiliriz düşüncesini taşıyan bir yapı. Geçiş dönem, ara dönem olduğu için bu seçim öyle veya böyle bittikten sonra toplum, ülkesini seven, milli manevi değerlerine saygılı, gelecek adına bu ülkenin daha güçlü yarınlara ulaşması için gayret sarf eden bir sınıflandırma bu ülkede olacak. Ama açık olarak gördüğümüz şu, insanın ağrına giden de bu… Ülkeyi bölmek için uzun yıllar mücadele eden güçler kendilerine milli manevi değerlerine bağlı, kısmen milliyetçi, kısmen ülkücü, kısmen ulusalcı adına ne derseniz deyin o insanlarla beraber ülkeyi nasıl bölüp birilerine teslim edebilirizin derdine düşmüşler. 

Onların gözü belki kör olabilir. Allah onların kalbini bu anlamda kitlemiş olabilir ama toplum bu olup biten karşısında son derece üzgün. Ramazan ve deprem ikliminden dolayı sesler yükselmiyor. Bu tablo karşısında bunu görüp de ses yükseltmemek, itiraz etmemek mümkün mü, mümkün değil. Her ne kadar şu an bir takım matematik hesaplar yapılıyor olsa bile Allah’ın izniyle bu millet, bu feraset, bu sağduyu olduğu sürece 14 Mayıs 2023 akşamında Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. cumhurbaşkanı olacaktır. Cumhur ittifakı ilkeli duruşu 20 senedir yapılanları da dikkate alarak gelecek adına Türkiye’nin ekonomik, askeri, kültürel bağımsızlığı… Türkiye Yüzyılı’na taşıyacak bir projenin etrafında oluşturduğu sinerji ile parlamento seçimlerinde hatırı sayılır bir üstünlük sağlanacak.

Aday adaylık süreci başlayınca, bu listeler kesinleşene kadar, mümkün olduğu kadar bazı konularda uzak duralım. Çünkü genç kardeşlerimiz var, bu işe yeni girenler var. Daha önceden bizim gibi bulunmuş ama hevesi olan düşüncesi olan bütün bu kişiler ortaya çıksın. Aday adaylığı adına sahada Trabzon’u temsil edebilme adına her ne kadar değerimiz varsa ortaya çıksın. 5 senedir sahadaydık. 5 senedir sizinle beraberdik. Mesela ben televizyon programından çok davet geldi. Sahada böyle pozitif üstünlük havası oluşması, böyle haberler çıkması… Trabzon’un değerleri her kimse ben de genel merkez de tanısın. Herkes kendini daha rahat tanıtsın noktasında özellikle bir miktar geri kaldık. Çalışmalarımıza geçen seçimden beri haber vermedik. Halkımızla el ele her ortamda beraber olduk. Seçim kararı alınmadan önce de şimdi de bunları yapıyoruz. Özellikle medya üzerinde kim seçilir, liste nasıl oluşur noktasında ben bilinçli olarak geri durdum. Arkadaşlar kendilerini rahat hissetsinler. Ciddi bir aday adaylığı başvurularımız oldu. Eminim bunda bizim de katkımız oldu. Halkın tabiriyle sahada olmayınca arkadaşlarımızın cesareti oldu, aday adayı oldular. Bütün bu çalışmalar, temayülden sonra Trabzon’u Ak Parti ve Cumhur İttifakı adına en iyi şekilde temsil edecek kadro oluşacaktır. Cumhurbaşkanımız bu konuda Türkiye’nin en mahir insanlarından biridir. Onların kararı başımızın üstüne. Bize de bir görev verilirse seve seve çalışırız. Başka ortamda kal, seni sevmiyoruz derlerse de biz dava adamı olarak mücadalemize devam ederiz” dedi.