AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Konsolosluğunu ziyaret ederek Başkonsolos Naser Mohebati’ye taziyelerini iletti.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, dün geçirilen kaza sonucunda İran’da düşen helikopterde bulunan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın vefat haberini büyük bir tevessü ile öğrenmiş bulundum. İki ülke arasında ki dostluk neticesinde vefat haberleri bizleri derinden etkiledi. Biz inanıyoruz ki iran halkı yaşanan bu kazanın ortaya çıkartabileceği durumların üstesinden gelecek ve İran İslam Cumhuriyeti yetkilileri görevlerinin başlarında olacaklardır. dedi.

Mumcu konuşmasında, tüm İran halkına en kalbi duygularım ile baş sağlığı diliyor, İran’ın ve İran halkının yanında olmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. dedi. Konuşmasının ardından İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Konsolosluğunda bulunan taziye ve başsağlığı defterini imzalayan Mumcu, yazılan her bir kelam iki ülkenin dost ve kardeşlik bağlarına atılmış birer düğümdür, beraberce inşaa edeceğimiz iyi günlerin anısına kötü günlerimizde omuz omuzayız. dedi.

Trabzon Ortahisar Belediyesinde Toplu Sözleşme sevinci! Trabzon Ortahisar Belediyesinde Toplu Sözleşme sevinci!

Editör: Tayyar Safa Sağdıç