Trabzon’da ulaşım ile ilgili flaş sözler… Kanayan yara Trabzon’da ulaşım ile ilgili flaş sözler… Kanayan yara

Çocuk ressamlar Akçaabat Belediyesi organizesinde Hamam Çimeni Çarşısında ressamlar eşliğinde dilediklerince resim yapıyor, duygularını ve hayallerini rengarenk boyalarla tuvallere aktarıyorlar. 

Çocukların renkli dünyalarını yansıtmalarıma olanak tanıdıklarını dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Çocuğun bilinç altında kalan istek, özlem, hayal, korku, endişe, merak gibi düşünce ve hisleri resim aracılığıyla dışa vurulur. Resim çocuğun içselliğini simgelerle nesnel dünyaya kopyalama sürecidir. Resim yapmak, çocuğun düş gücünü geliştirici bir işleve de sahiptir. 9. Uluslararası Resim Çalıştayımızda küçük ressamlarımız da birbirinden güzel resimler yapıyorlar. Üstelik yurt içinden ve yırt dışından gelen ünlü ressamlar eşliğinde resim yapıyorlar. Çocuklarımız için bu olanak çok değerli bir fırsat. Çocuklarımız düşünce ve duygularını somutlaştırma imkânı buluyorlar. Böylesine değerli bir etkinliğe imza atmanın heyecanını yaşıyoruz. Hem küçük ressamlarımıza hem yurt içinden ve yurt dışından gelen ressamlarımıza hem de emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

AKÇAABAT’TA ÇOCUK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA (4)AKÇAABAT’TA ÇOCUK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA (10)AKÇAABAT’TA ÇOCUK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA (12)AKÇAABAT’TA ÇOCUK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA (5)AKÇAABAT’TA ÇOCUK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA (8)AKÇAABAT’TA ÇOCUK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA (6)