Ses yalıtımının önemi gerek sosyal yaşamda, gerekse iş ortamı gereği son zamanlarda ihtiyaç haline gelen hizmetlerden biri haline geldi. Bu nedenle iç ve dış mekânlar için özel olarak tasarlanan yalıtım sistemlerine de talep artmaya başladı. Bu konuda piyasada pek çok firma yer alıyor olsa da işini en iyi yapan ve kusursuz ses yalıtımı hizmeti veren Akustik Kontrol Mimarlık kaliteli hizmeti ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Söz konusu akustik yalıtım, ses yalıtımı ve vibrasyon yalıtımı olduğunda, son teknoloji ürünleri uygun rakamlar ile üretip, satış ve uygulamasını gerçekleştirmektedir. Tamamen yerli üretim olan Akustik Kontrol Mimarlık, müşteri memnuniyetini esas alan çalışmaları ile akustik yalıtım ve titreşim yalıtımı alanında birçok referansı bulunmaktadır.

Giderek daha kalabalık hale gelen şehir yaşamlarında, gürültü ve rahatsız edici seslerden korunmayı hedefleyenler tarafından ses yalıtımı tercih edilmektedir. Bu konuda firmanın vermiş olduğu hizmetler arasında tavan ses yalıtımı, katlar arası ses izolasyonu, komşu duvar ses yaşıtımı, evlerde ses yalıtımı, sismik ses yalıtım sistemleri, vibrasyon yalıtımı ve akustik yalıtım yer almaktadır. Her biri ayrı profesyonellik gerektiren bu konularda, tecrübe ve teknolojiyi bir araya getiren çalışmaları ile başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Kentsel alanlarda iç içe ve birbirine yakın konutlarda ses geçirgenliğinin çok olması nedeni ile yaşam kalitesi de düşmektedir. Bu gibi durumlarda ses yalıtım malzemeleri sıklıkla tercih edilmektedir. Yaşam alanına uygun seçilen ses yalıtım malzemeleri sayesinde her çeşit mekân için istenmeyen seslerin önüne geçilmektedir.

Elbette her konuda olduğu gibi ses yalıtım malzemelerinde de işi uzmanına bırakmak gerekir. Akustik Kontrol Mimarlık, ses yalıtım malzemeleri üreten ve bu konuda kaliteden taviz vermeyen profesyonel bir ekipten oluşmaktadır. %100 ses yalıtımı için gerekli olan en kaliteli malzemelerin üretim, satış ve uygulamasını yapan firma bu konuda zengin ürün kataloğuna sahip.

Mükemmel bir yalıtım için 3 farklı malzemenin bir arada kullanılması gerektiğini söyleyen Akustik Kontrol Mimarlık, üretmiş olduğu yalıtım malzemelerinde kalınlık, fiziksel dayanım ve yoğunluk gibi özelliklere de önem vermektedir. Ses yalıtımı için kullanılan malzemeler arasında yanmaz akustik sünger, ses yalıtım şiltesi, akustik sünger, ses izolasyon bandı, kauçuk ve mantar esaslı zemin levhaları, basotect melamin sünger, ses yalıtım süngeri yer almaktadır. Bu malzemeleri kullanarak yapılan ses yalıtımı esnasında çevre koşulları göz önünde bulundurularak seçim yapılıp, iyi bir işçilik ile uygulama yapılması gerekmektedir. Bu konuda profesyonel ekibi ile tam zamanlı ve kaliteli işçilik hizmeti vermektedir. Ses yalıtım malzemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.akustikkontrol.com/ses-yalitim-malzemeleri/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Akustik Sünger Sistemleri

Genel olarak ses yalıtım süngerleri olarak bilinen, ev ve iş yerlerinde rahatsız edici ses yalıtımında kullanılan akustik süngerler, kullanım alanlarına göre de kendi içerisinde guruplara ayrılmaktadır. Alanında uzman bir yalıtım firması tarafından hangi ürünün hangi ortamda kullanılacağı doğru seçilerek, kusursuz bir yalıtım elde edilebilir.

Akustik süngerlerin daha çok kullanıldığı alanlara baktığımızda enstrüman odası, kongre ve toplantı salonları, spor merkezleri, ses kayıt stüdyoları, sanat sergileri, ses kayıt reji odası, radyo televizyon odaları, sinema salonları, performans ve gösteri merkezleri, müzik odası ve ev sinema odalarıdır. Doğru malzeme ve profesyonel ekip ile çalışıldığında %100 ses yalıtımına sahip olunabilmektedir. Bu konuda Akustik Kontrol Mimarlık referanslarına baktığımızda, müşteri memnuniyeti ve profesyonel çalışma sonuçlarını görmemiz mümkündür.

Akustik Kabin Ses Yalıtımı

 Farklı amaçlar için kullanılan ve içerisinde ses giriş ve çıkışının engellendiği yalıtımların olduğu akustik kabinlerin yalıtımı özel olarak yapılmaktadır. Genel olarak birkaç kişinin sığabileceği şekilde üretilen bu özel kabinler, titreşim ve sese karşı özel olarak yalıtıma gerek duyulan mekanlardır. Dinlenme odaları, toplantı odaları, kayıt stüdyoları olarak tercih edilen bu tür alanlarda özel olarak tasarlanan akustik özellikte süngerler kullanılır.

Bu konuda kaliteli hizmet veren Akustik Kontrol Mimarlık, kullandığı ürün kalitesi ile %100 ses yalıtımı sağlamaktadır. Daha çok çalışma alanında sesin dışarıya çıkmasını engelleme, yankı, eko ve ses düzensizliklerini ortadan kaldırmak için tasarlanan akustik kabinlerde ses izolasyon özelliğine sahip malzemeler kullanılır.

Kullanılan malzemeler temizliği ve bakımı kolay olarak tercih edilir. Odaklanma sorununa çözüm için hazırlanan akustik kabinlerin hazırlanmasında tüm detaylar çok önemlidir. Ses geçirmez olmasının yanında ergonomik tasarımı ile kullanıcıya kolaylık sağlıyor olması da önem taşımaktadır. Bu nedenle profesyonel hizmet veren bir yalıtım firması ile çalışmak gerekir.

Akustik Kontrol Mimarlık isteğe uygun ebatta, tek kişilik, iki kişilik ya da özel üretim şeklinde akustik kabinler tasarlayarak ihtiyaca uygun alanlar hazırlamaktadır. Yalıtım için kullanılan malzemeler için yanmaz akustik süngerler, kaplamalar, paneller ve halılar ile kaliteli işçiliğe örnek işler çıkarmaktadır.

Akustik Paneller

İç mekanlarda ses yalıtımı için kullanılan dekoratif paneller olan akustik paneller ahşap ve kumaş olmak üzere farklı zevklere göre üretilmektedir. Ses yalıtımına estetik görünüm sağlayan bu paneller ses kirliliğini önleyerek, en iyi ses kalitesini verir. Ses stüdyoları başta olmak üzere pek çok alanda kullanılan bu panellerin farklı modelleri bulunmaktadır.

Utopia Gizlilikten Yana Utopia Gizlilikten Yana

Akustik Kontrol Mimarlık firması ses yalıtım sistemleri konusunda sağladığı profesyonel hizmetlerinin yanı sıra akustik yalıtım ve paneller konusunda verdiği hizmetler ile de pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Teknolojinin sunduğu yenilikleri uygun maliyet ile sunan firma, yerli üretim ile yüksek verimlilikte pek çok projeye imza atmaktadır.