Akustik panel, özel ses emici materyaller kullanılarak üretilen bir ses yalıtım uygulamasıdır. Bu panellerin amacı yaşam alanlarındaki istenmeyen seslere engel olmak ve dekoratif bir görünüm oluşturmaktır. Bu uygulama çoğunlukla bir alanda bulunan sesin başka bir alana aktarılmasının engellenmesi için kullanılır. Kumaş ve ahşap kaplama olarak iki farklı çeşitte üretilen bu ses yalıtım uygulaması kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilirler. 

Akustik paneller birinci kalite malzemeler kullanılarak üretilirler ve bu sayede kullanıldıkları alanlarda maksimum performansa neden olurlar. Kullanımı kolay olan ve birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen akustik süngerlerin kişiler tarafından tercih edilme nedenleri arasında akustik panellerin uygulandıkları alanda dekoratif bir görünüm oluşturuyor olmalarıdır. 

Akustik panellerin üretildiği çekirdek malzeme ses emilim özelliği taşır ve bu sayede sesin havada yayılmasına engel olur. Bu model, üretildiği malzeme yapısı sayesinde darbe ve yangına karşı dayanıklı yapıdadır. Akustik panel ürünleri, kullanılacağı alana göre çeşitlilik gösterir

Akustik panel uygulamaları yaşam alanlarındaki tavanlara, zeminlere ve duvarlara uygulanabilirler. Birçok farklı alanda tercih edilen akustik paneller en çok ev, ofis ve işyeri gibi kişisel yaşam alanlarında kullanılırlar. Bu ses yalıtım uygulaması, kullanıldığı mekanlarda akustik konfor sağlar ve pano, tavana yerleştirilmiş nesne gibi şekillerde kullanılarak ortamın estetik görünümüne de katkıda bulunur.

Akustik Panel Çeşitleri

Akustik paneller, yüksek ses seviyesinin rahatsızlık verdiği yaşam alanlarında gürültünün azaltılması için kullanılan bir ses yalıtım uygulamasıdır. Bu ürün; komşu evlerden gelen gürültüleri ya da yüksek sesleri azaltmak için tercih edilir. 

Akustik paneller birçok farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitli modeller, uygulamanın yapılacağı alana göre farklılık gösterir. İstenmeyen seslerin engellenmesinde tercih edilen ve kullanışlı özellikleri ile kullanıcılar tarafından beğeni toplayan akustik panellerin çeşitleri ise başlıca şu şekildedir; 

Kumaş Kaplı Akustik Panel: Yaşam alanlarının tasarımı yapılırken görüntü ve akustik birbirlerini tamamlayan iki etken olarak bulunurlar. Bu iki etmenin uyum içerisinde bulunması o alanın daha yaşanabilir duruma gelmesine yardımcı olur. Kumaş kaplı akustik panel; yanmaz kumaş kaplaması, silinebilir kumaş yüzeyi ve artırılmış dolgu malzemesi ile uygulandığı alanda etkili bir ses yalıtımı gerçekleştirir. 

3D Akustik Duvar Paneli: Bu uygulama ofis ve işyerleri için sıklıkla tercih edilir. İş yerlerinin akustiği müşteri ile olan iletişimin eksiksiz ve net olması açısından oldukça önemlidir. Bu ürün sayesinde ofisinizde ya da iş yerinizde istediğiniz ses yalıtımına sahip olma imkanı elde ederken aynı zamanda çalışma alanınızı dekoratif bir görünüme de kavuşturabilirsiniz. Sınırsız renk seçeneğine sahip olan bu uygulama sayesinde çalışma alanınız için en uygun renge kolayca karar verebilirsiniz. 3D akustik duvar paneli, kolay silinebilir olma özelliğine sahiptir ve aynı zamanda bu ürünün yerinden sökülebilir olması kullanım açısından kolaylık sunar. 

Akustik Asma Tavan Paneli: Mekan tasarımları yapılırken dekorasyon kadar önemli olan bir diğer konu mekanın akustiği ve ses yalıtımıdır. Akustik asma tavan paneli, estetik görünümü ile mekanda etkili bir ses yalıtımı gerçekleştirirken aynı zamanda mekanın dekoratif görünümünü tamamlar. Yanmaz ve küf tutmaz özelliğe sahip olan bu ürün yerinden sökülebilir ve pratik şekilde monte edilebilir.

Akustik Masa Seperatörü: Çok kişinin çalıştığı ofis gibi mekanlarda gürültünün önüne geçmek oldukça zordur. Bu problemin önüne geçmenin en etkili yollarından bir tanesi ise akustik masa separetörüdür. Sınırsız renk seçeneğine ve baskıya sahip olan bu model ile ofis içinde gereken ses yalıtımını sağlayabilir ve etkili bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. 

Akustik Kumaş: Ev, ofis, iş yeri, eğlence mekanları gibi birçok farklı alanda kullanıma olanak veren akustik kumaşlar kullanıldığı alanda etkin bir ses yalıtımı oluşmasına yardımcı olur. Sınırsız renk ve baskı seçeneği sunan bu uygulama aynı zamanda kolay silinebilir olması sayesinde sıklıkla tercih edilen ses yalıtım uygulamaları arasında yer alır. 

Akustik Panel Kullanım Alanları

Akustik panel, kullanıldığı alanda ses yalıtımı sağlayarak gürültü kirliliğinin önüne geçilmesine ve iletişimin daha net şekilde sağlanmasına yardımcı olan ses yalıtım uygulaması olarak bilinir. Bu ürün, kullanıldığı alandaki ses kirliliğinin önüne geçer ve daha etkili biri letişim ortamı oluşturulmasına yardımcı olur. 

Polonya Vize Randevusu Polonya Vize Randevusu

Akustik panel işlemi uygulanırken öncelikle ses yalıtımı uygulanmak istenen ortamın akustik özellikleri belirlenmeli ve daha sonra uzmanlar eşliğinde sorunlar tespit edilmelidir. Bu tespit aşamasından sonra ise gereken çözümler belirlenerek akustik panel uygulama aşamasına geçilebilir. 

Bu uygulama toplu iletişimin ön planda olduğu her yerde rahatlıkla tercih edilebilir. Toplu iletişime açık olan alanların akustiği oldukça önemlidir çünkü bu gibi kalabalık alanlarda insanların birbirleri ile iletişim kurmaları oldukça zor bir hal alır. Akustik paneller, ses dalgalarının eşyalara çarpması sonucu oluşan yankıların engellenmesine yardımcı olurlar. 

Birçok çeşidi bulunan ve estetik görünümü ile kullanıldığı ortamda dekoratif bir görünüm oluşturan akustik panel çeşitlerinin kullanım alanları şu şekildedir;

 • Konferans salonları
 • Okullar
 • Üniversiteler
 • Hastaneler
 • Çağrı merkezleri
 • Yolcu gemileri
 • Feribotlar
 • Radyo ve televizyon stüdyoları
 • Tiyatrolar
 • Oteller
 • Kongreler
 • Sinema Salonları
 • Oditoryumlar
 • Spor salonları
 • Düğün salonları
 • Opera binaları
 • Ofis ve işyerleri

Akustik Panel Fiyatları 

Akustik panel uygulamaları her bütçeye uygun fiyat aralıklarında bulunur. Bu sayede kaliteli bir ses yalıtımına sahip olan her kişi kolaylıkla akustik panel ses yalıtım uygulamasına erişim sağlayabilir. Akustik panellerin fiyatları bazı özelliklere göre belirlenir. Bu özellikler arasında ise ürünün modeli, boyutu, kalınlığı ve rengi gibi çeşitli detaylar yer alır. 

Akustik panel modelleri kişiye özel olarak istenilen renk, boyut ve kalınlıkta üretilir. 

Sınırsız renk skalasına sahip olan akustik panel çeşitleri sayesinde kullanılan ortamda dekoratif bir görünüm yakalamak mümkündür. 

Eğer siz de yaşam alanınızda hem estetik hem de kullanışlı bir ses yalıtım uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız akustik paneller sizin için en ideal tercih olacaktır. Tercih edeceğiniz akusitk panel uygulamaları sayesinde yaşam alanlarınızdaki istenmeyen seslerden kurtulabilir ve evinizin tarzını bozmadan huzurlu bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.