Trabzonspor'un evinde Fenerbahçe'ye 3-2 mağlup olduğu maç sonrasında, Fenerbahçeli oyuncuların sahanın ortasında taraftarı kışkırtarak sevinmesiyle başlayan olaylar büyük bir gerginliğe sebep olmuştu. Bu sevinç üzerine sahaya atlayan Trabzonspor taraftarları, Fenerbahçeli oyuncuların sevincini engellemeye çalışmıştı. Bunun üzerine Fenerbahçeli oyuncular Trabzonspor taraftarına tekme tokat saldırmıştı. Sahanın karıştığı bu olayda kime, hangi cezalar verileceği ise merak konusu olmaya başladı.

Altay Bayındır ile ilgili bomba iddia! Trabzonspor olmadı şimdi ise... Altay Bayındır ile ilgili bomba iddia! Trabzonspor olmadı şimdi ise...

TFF'den üst düzey bir yetkilinin yaptığı açıklamada, "Henüz erken, tüm görüntülerin ve bilgilerin TFF'nin eline ulaşmasıyla birlikte gerekli kararların alınacağı" ifade edildi.

Ayrıca önümüzdeki sezon Futbol Disiplin Talimatı’nda da önemli değişikler olacağı, yabancı maddelerin stada girişi, su satışlarının talimatalara aykırı yapılması gibi konularda değişikliğe ve yaptırıma gidileceği öğrenildi.