Kuzeyanadolu.net’in haberine göre Alman futbol efsanesi Matthaus, Sky Sports’ta yaptığı yorumda Union Berlin’de Nenad Bjelica’nın teknik direktörlük görevine getirilmesinin büyük risk olduğunu ifade etti.

OYUNCULUK DIŞINDA BUNDESLİGA’YI BİLMİYOR

Bjelica’nın daha önce Almanya’da futbol oynadığını ancak teknik direktörlük yapmadığını hatırlatan Matthaus, “Oyunculuk dışında henüz Bundesligayı bilmiyor. Ancak bu da uzun zaman önceydi”

BU ZOR VE HASSAS BİR GÖREV

“Bundesliga’da hiç teknik direktörlük yapmamış birinin Union Berlin’i kurtarması gerekiyor; bu zor ve çok hassas bir görev.” İfadelerini kullandı.

Öte yandan Almanya’da Bjelica’nın göreve getirilmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

RAUL GONZALEZ’İN ADI KONUŞULUYORDU

Çünkü Union Berlin’de Bjelica’dan önce İspanyol efsane Raul Gonzalez’in takımın başına geçeceği konuşuluyordu. Ancak Union Berlin yönetimi, teknik direktörlüğü Bjelica’ya emanet etti.

FARKLI ÜLKELERDE ÇALIŞMIŞ TECRÜBELİ BİR ANTRENÖR

Union Berlin Başkanı Dirk Zingler de,  Bjelica ile ilgili, “Nenad Bjelica’da farklı ülkelerde çalışmış tecrübeli bir antrenör. Takıma nasıl liderlik etmek istediğine ve nasıl bir futbol oynamaları gerektiğine dair net bir fikri var; Bu yüzden ona takımı tekrar başarıya götürme görevini verdik” dedi

SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM

Bjelica da, “Benim işim takımı zor bir dönemden çıkarmak ve bu takımın gücünü yeniden göstermek. Bu mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorum. İyi organize edilmiş, aktif ve dominant bir oyun ve sorumluluk almaya hazır oyuncular görmek istiyorum. Bunun üzerinde çalışacağız.” Diye konuşmuştu.

Alman Futbol Efsanesi Lothar Mathaus, 1 kez FİFA Dünya Yılın Futbolcusu seçilirken 1 kez de Ballon Dor kazandı. Almanya’da 2 kez yılın futbolcusu ödülünü alan Matthaus, 7 kez alman şampiyonluğu, 1 kez İtalya şampiyonluğu, 1 kez dünya kupası gibi çok sayıda ödülü var…