Genç yetenekler takımını sırtalayan aynı zamanda hem kendi liginde hem de Avrupa’da kaçak iddaa dikkatlerine üzerine çeken isimlerdir. Altıordu Spor kulübünün Türk futboluna yetiştirdiğ gençleri ele alıyoruz.

Altınordu Spor Kulübü hiç şüphesiz son yılların en çok dikkat çeken futbol kulüplerinden birisidir. Özelikle Türk futbolu için yetiştirdiği gençler ile de dikkat çeken kulüp son zamanlarda oynadığı futbolla da dikkat çekmektedir. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’i finalde kaybeden Altınordu Spor Kulübü başkanının açıklamaları dikkat çekmişti.

Özellikle Süper Lig’e çıkmayı istemediğini belirten başkan Türk futboluna yeni nesiller yetiştirmek için çabaladıklarını söylemişti. Bunca zamana kadar onlarca futbolcuyu yetiştiren Altınordu’nun dikkat çeken isimleri arasında Çağlar Söyüncü, Cengiz Ündür, Ravil Tagir gibi isimler bulunuyor. İşte size Altınordu Spor Kulübünün yetiştirdiği futbolcular.

  1. Çağlar Söyüncü

Bir diğer İzmir bölge takımı olan Bucaspor kaçak iddaa siteleri alt yapısından yetişen buradan da Menemen Belediyespor’a transfer olan ve Aliağa futbol takımına transfer edilen Çağlar Söyüncü 2014 yılına geldiğimizde genç yaşta Altınordu Futbol Kulübü'ne transfer oldu.

Burada başarılı grafiğini sürdüren Çağlar Söyüncü 2016 yılında ise Alman ekiplerinden SC Freiburg takımına transfer oldu. Burada da başarılı bir çıkış sürdüren Çağlar halen formasını giydiği İngiliz ekiplerinden Leicester City’e transfer oldu.

  1. Cengiz Ünder

Türk futboluna kattığı bir diğer isim de Cengiz Ünder, Bucaspor’dan Altınordu’ya transfer olan Cengiz Ünder Altınordu U21 ve Altınordu kaçak iddaa takımları formasını giymiştir. 2016 sezonunda Başakşehir’e transfer olan Cengiz Ünder başarılı çıkışının ardından Avrupa’nın iddalı takımlarından Roma’ya transfer oldu. Geçtiğimiz sezon Çağlar Söyüncü ile takım arkadaşı olan Cengiz, Leicester City forması giydi. Bu yıl ise yine kiralık olarak Marsilya forması giymektedir.

  1. Berke Özer

Altınordu’nun Türk futboluna sunduğu bir diğer isim ise Berke Özer 2018 yılında Fenerbahçe’ye transfer olarak dikkat çekti. Geçtiğimiz sezonlarda kaçak iddaa Westerlo forması giyen Berke Özer Avrupa’da da dikkat çekmeye devam etti.

  1. Ravil Tagir

Aslen Kazakistanlı olan Ravil Tagir’de Altınordu altyapısından çıkan futbolcu olarak dikkat çekiyor 2020 sezonunda Başakşehir forması giyen futbolcu halen aktif olarak bu takımda forma giymeye devam etmektedir.

KARABÜK - İşitme Engelliler Kadın Futsal Türkiye Şampiyonası sona erdi KARABÜK - İşitme Engelliler Kadın Futsal Türkiye Şampiyonası sona erdi

Kaynak: https://huracanfutbol.com/