Ben tedavisi günümüz teknolojisinde ameliyatsız yöntemlerle pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Ben tedavisinde lazer, elektro koter, plazma ve radyo frekans gibi yöntemler kullanılmaktadır. Bitkisel ben tedavisi mümkün mü, ameliyatsız ben aldırma nasıl yapılır, avantajları nelerdir gibi bir çok merak edilen konuya bu içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız Ben Tedavisi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Ben tedavisi ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki farklı ana türde çok sayıda yöntemle yapılabilir. Burada en önemli nokta tedavinin uygulandığı yöntem kadar uygulayan doktordur. İnsanlar en iyi ben tedavisi diye araştırma yapıyorlar ancak unutulmaması gereken bir nokta hastanın mevcut beni için en doğru yöntem hangisi olmalıdır.

Ameliyatsız ben aldırma için tercih edilebilecek yöntemler şunlardır;

Ben Ameliyatı

Geçmişten günümüze kullanılan en eski yöntem ameliyatla yapılan tedavidir. Buradaki amaç benin kesilerek vücuttan çıkarılmasına dayanmaktadır. Benin alınması yönünde başarılı ve etkili bir teknik olsa da maalesef ciddi izlere sebep olduğundan kozmetik açıdan rahatsızlık vermektedir. Bundan dolayı tavsiye edilmemektedir.

Bunun dışında ben yalnızca kabarık ve büyük boyutlardaki benler için uygulanabilmektedir. Küçük boyutlu ve yüzeysel olan benlerde maalesef uygulanamamaktadır. Bu sebeple ameliyatla yapılan ben tedavisi neredeyse uygulanmamaktadır.

Radyofrekans Yöntemiyle Benlerinizden Kurtulun (Buharlaştırmayla Ben Tedavisi)

RF olarak da bilinen yöntem kabarık, yüzeysel, büyük ya da küçük tüm benlere güvenle uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntemle tüm benler 2-3 dakika kadar kısa bir sürede tedavi edilebilmektedir. Ameliyatsız ben tedavisi denildiğinde en sık kullanılan ve avantajlı yöntemlerden biridir.

IDEA Klinik Lazerle Ben Tedavisi

Lazerle ben tedavisi oldukça avantajlı bir yöntemdir ancak yalnızca yüzeysel benlerde başarılıdır. Ciltten kabarık ve büyük boyutlu benlerde başarısız olmaktadır.

Plazma Yöntemiyle Ben Tedavisi

Plazma yöntemi de yüzeysel ben ve lekelerin tedavisinde kullanılan en güncel yöntemlerden biridir. Bu yöntemde yapılan tedavide benin buharlaştırılmasına dayanır. Ancak cihazın düşük güce sahip olmasından dolayı kabarık ve büyük benlere etkisi yoktur.

Tüm Idea Klinik şubelerinde en güncel ve avantajlı ameliyatsız yöntemler tercih edilmektedir. İstanbul’da 3 olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da toplam 7 şubesiyle hizmet veren IDEA Kliniklerin tümünde ben tedavisi konusunda tecrübeli genel cerrahi uzmanları yeterli donanımlara ve teknolojiye sahiptir.

Ameliyatsız Ben Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız yöntemlerde tedavi çok kısa sürede gerçekleştirilmekte olup, klinik ortamında bile yapılabilmektedir.

Bu yöntemlerde kesi, dikiş olmadığı gibi pansumana da ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ben tedavisi sonrasında özel bir bakım gerekmez. Uygulama yapılan bölgede ilk günlerde oluşan pembelik günler içerisinde cilt rengini almaya başlar.

Ev Ortamında Bitkisel Ben Tedavisi Mümkün mü?

Beni vücuttan uzaklaştırmak için birçok yol bulunabilir ancak bitkisel yöntemlerle benleri yok etmek teknik açıdan imkansızdır. Benleri yok etmek amacıyla üretilip satılmakta olan asit içerikli solüsyonlar cilde nasıl bir deformasyon sağlayacağı bilinmediğinden tavsiye edilmemektedir.

Asitle bu yapıları yakmak kontrolsüz ve büyük izlerin kalacağından dolayı kesinlikle risklidir ve asla tavsiye edilmemektedir.

Kaynak: Op. Dr. Atilla KAYA – Ben Tedavisi Nasıl Yapılır - https://ideaklinik.net/ben-aldirma-yontemleri-nelerdir-ameliyatsiz-ben-aldirma/