Ankara bölgesel zayıflama işlemi vücut estetiği dahilinde olan ve bölgesel zayıflama grubunda son derece hızla değişen ve gelişen teknoloji sayesinde muhteşem sonuçlara olanak sağlar. Bazı kişilerde ne yaparsa yapsın spor ya da diyet sonucu verilemeyen bölgesel yağlar bulunur. Bu tarz bölgesel oluşan yağların incelme ve yakılma ya da parçalama işlemi bölgesel zayıflama işlemi içerisine giren sebepler arasındadır.

Bölgesel zayıflama işlemleri mutlaka bu alanda eğitim almış kişilerce yani uzman doktorlar aracılığıyla yapılması gerekiyor. Bölgesel zayıflamaya ihtiyaç duyulan kişilerin genel olarak kalıtsal anlamda bölgesel yağ birikimine müsait bir vücudu olması durumunda diyet ya da spor yapıldığında istenilen sonuçlar alınamayabilir. Bu tarz durumlarında spor ya da diyet denendikten hemen sonra medikal anlamda bir estetik ile bölgesel incelme araçlarıyla bu yağ kütlelerinin alınması yok edilmesi ile bölgesel zayıflama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Bölgesel yağ işlemi uygulanan yerler genel anlamda kalça, bel, basen ya da göbek gibi vücudun yağ tutmaya müsait alanlarında toplanır. Kişinin ilk başta vücut kitle endeksine bakılarak hangi seviyede olduğu belirlenerek durumları analiz edilir. Bölgesel incelme uygulamaları bel çevresinde kalınlaşma karın yağları ya da basen yağları gibi bölgelerde son derece rahatsız olduğu için uygulandıktan sonra kişi rahatlatıcı bir etki bırakır.

Ankara Bölgesel İncelme Yöntemlerinden Emslim Teknolojisi

Ankara bölgesel incelme yöntemlerinden en sık kullanılan sistemi ise emslim yöntemidir. Bu yöntemin çalışmasındaki mantık kasları yoğun bir şekilde elektromanyetik dalgalarla uyarıda bulunarak kas gelişimini hızlandırır ve bu şekilde bölgesel yağ yakımında desteklemiş olur. Yağ yakımı desteklendiği takdirde bu bölgede incelme çok hızlı bir şekilde başlamış olacaktır. Bu cihazı bir insanın yarım saatte yapabilmesi imkânsız olan bir hareketi klinik verilere göre çok kısa bir süre içerisinde aynı etkiyi göstererek zaman kazandırır.

EMSLİM programında kas kütlesi yaklaşık olarak %18 oranında artar iken yağ kütlesinden de yaklaşık olarak %21 oranında azalarak gayet mantıklı bir çalışma sistemi oluşturmuş olur. Bu sistem 7 Tesla elektrik çıkışını çok yoğun bir şekilde veren ve gelişmiş aynı zamanda çok yoğun bir elektrikli kas simülatörüdür. Son teknoloji olarak bu sistem kullanılmaktadır. Bu yöntem ise kalp bölgesi dışında neredeyse tüm bölgelerde bölgesel incelmenin uygulanması açısından güvenle kullanılır. Yalnız bu sistemi hamileler emziren anneler aynı zamanda kalp beyin rahatsızlığı olan kişiler kullanmamalıdır. Bölgesel incelme yöntemine başvuran kişiler bir uzman doğrultusunda yönlendirileceği için bu tarz riskler uzaklaştırılmış olacaktır.

EMSLİM yöntemi araştırılırken en çok sorulan soru ise bölgesel incelmenin ağrılı olup olmadığı durumudur. Bu uygulama hayata geçirilirken herhangi bir ağrı ya da sızı söz konusu değildir. Ancak şu bir gerçektir ki kaslar bu sistemde çok fazla yoğun şekilde kullanıldığı için birkaç gün içerisinde kaslar yoğun olarak ağrı hissedebilir. Bu durum ise halk arasında hamlama diye tabir edilmektedir. Yaklaşık olarak bir hafta içerisinde vücut bu duruma alışacak ve uyum sağlamaya başlayacaktır.

Ankara Lenf Drenaj Sistemi ile Sağlıklı Bir Şekilde Zayıflamak Mümkün Müdür?

Ankara lenf drenaj uygulaması ile de bölgesel olarak incelme programları arasında kullanılabilmektedir. Bu yöntem ise son teknolojik cihazların kullanılarak uygulamasıyla şu an için en yüksek başarı oranına sahiptir. Ayrıca bu yöntem selülit ve sıkılaşma uygulamasını içirerek kombine bir cilt arınması ve güzelliğini de sağlamış olur. Selülitli bölge portakal kabuğu şeklinde olup son derece rahatsız edici bir görüntüye sebebiyet verir. Genel olarak basen ve bacak bölgelerinde oluşan bu durum lenf drenaj sisteminin uygulanması ile büyük oranda kaybolur. Bu sistemin uygulanması sırasında ise seans aralıklarına dikkat ederek kaçırmadan riayet edilmesi gerekir.

Ankara Lenf Drenaj Sistemi Nasıl Uygulanır?

Bu sistem uygulanırken cihaza özel bir kıyafet kişiye giydirilir ve uygulamayı yapan uzman kişiyi uzun bir şekilde yatırarak rahatlamasını sağlar. Kıyafetteki cihaza bağlı olan kablolar vücuda titreşim ısı ve akım sağlayarak işleme başlar. Kişinin vücudunda bu zamana kadar birikmiş olan toksinlerin atılması ve hücre dokulara besinlerin taşınmasını sağlayan Beyaz kan dolaşımı sistemini uyararak hızlı bir etki yaratmaya başlar. Netice itibari ile laf akışını da uyararak damarlara baskı yapabilen yağların vücuttan yitilerek ve titreştirilerek uzaklaştırması sağlanır ve amaçlanır. Lenf drenaj uygulamasının birçok yönden faydası vardır.

Bunlar ise başlık olarak şunlardır. Kişide masaj hissiyatı uyandırarak psikolojik ve fizyolojik anlamda bir rahatlama sağlatır. Kişinin kan basıncını ve dolaşımını arttırarak cilt tonunu güzelleştirir. Kalp sağlığını koruyarak böbreğin çalışmasına da aktif olarak katkıda bulunur. Portakal kabuğu görünümünde olan bel ve basen bölgesinde tutulmalara sebebiyet veren selülite ise son vererek cilt tonunu güzelleştirir. Lenf drenaj tedavisi ise bazı hastalara uygulanamaz. Bu hastalar ise tansiyon hastaları, hemoroid rahatsızlığı olan kişiler, diyabetik hastalar, kemik erimesi başlangıcı olan hastalar gibi kategorilerde bu sistem uygulanmaz.