Editör kadrosu olarak bir süredir farklı şehirlerin en iyilerini seçmeye çalışıyoruz. Bu hafta ise Antalya’nın en iyi sosyal medya ajansı için araştırma yaptık ve elde ettiğimiz sonuçları sizlerle paylaşmaya hazırız. 

Yaptığımız bu çalışma süresince toplamda 12 ajansı masaya yatırdık. Arama motorlarındaki sıralamaları, kendi sosyal medya hesapları, referansları ve internet sitelerinin trafiği çok farklı parametreleri teker teker analiz ettik. Peki bir sosyal medya ajansını başarılı yapan kriterler nelerdir?

Bir sosyal medya ajansı kendisini özellikle tek bir sosyal medya platformunda uzmanlaşacak şekilde geliştirebilir. Ancak bu çoğu zaman müşterilerin tercih edeceği bir şey değildir. Çünkü hiçbir firmanın tek bir platformda aktif olduğuna şahit olmazsınız. Genellikle sosyal medya ajansları;

  • Facebook,
  • İnstagram,
  • Tiktok,
  • Youtube,
  • Twitter gibi platformlarda aynı anda hizmet verirler. 

Firmaların tüm bu sosyal medya platformlarını aynı anda kullanmak zorunda olmaları bunun en büyük sebebidir. Tabii bir de burada ana konumuz Antalya şehri olduğu için Rusça ve İngilizce dilleri konusunda yetkin bir ajans olmanın ne kadar önemli olduğundan da bahsetmek gerekiyor.

Adnet Sosyal Medya Ajansı

Çalışmalarımız sonucunda en iyi Antalya sosyal medya ajansı AdNet dijital pazarlama olarak karşımıza çıkıyor. AdNet sosyal medya ve dijital pazarlama ajansının referanslarını incelediğimizde genellikle;

  • Doktorlar,
  • Psikologlar,
  • Diş hekimleri,
  • Avukatlar gibi uzmanlar ile çalıştıklarını görebiliyoruz.

Çeşitli sosyal medya uygulamaları için hazırladıkları rehberler ile aynı zamanda bireysel kullanıcılara da faydalı içerikleri bulunan internet sitesi bu sayede düzenli bir trafik elde etmiş oluyor. Sosyal medya siteleri hakkında detaylı rehberleri için ilgili yazılarını inceleyebilirsiniz. 

Henüz kurumsal işletmeler tarafından yeni yeni kullanılmaya başlanan Tiktok hesap yönetimi konusunda da açık ara Türkiye’nin en iyisi gibi görünüyorlar. Sosyal medya hesap yönetimi başlığı altında ülkemizde popüler hale gelmiş tüm sosyal medya siteleri için verdikleri hizmetleri görebilirsiniz. Bir sosyal medya ajansından beklendiği üzere medyanın her alanında yetkin personelleri sayesinde firmaların ihtiyaç duyabilecekleri tüm hizmetleri tek bir çatı altında sağlıyor gibi görünüyorlar.

Borç yapılandırması kesinleşti Borç yapılandırması kesinleşti

Mesai saatleri içerisinde telefon numarası ile ulaşılabilen sosyal medya ajansı aynı zamanda Whatsapp hattı ve eposta ile 7/24 destek veriyor. Bu sayede müşterilerinin diledikleri her zaman kendilerine ulaşabilmelerini sağlıyorlar.