banner1609

      Ekonomisi, sanayisi ve ticari yapısı istenilen seviyelere gelemeyen Arsin, öyle görülüyor ki; geleceğini inşaat sektörüne ve Yüksekokula bağlamış.

      Bağlarkende Belediye Başkanı Erdem Şen’e güveniyor. Erdem başkan, Meslek yüksekokulunun da hamisi durumunda. Arsin’li, Sivil Havacılık meklek yüksekokulunu isterken arkasında Belediye başkanını görmek ister. 

      Ekonomiden sanayiden umudunu kasan Arsin’li bence bu isteğinde pekte haksız değil.

      Trabzon’un ilk organize sanayi bölgesinin Arsin’de olması ilçeye beklenen katkıyı sağlayamazken vatandaş yeni beklentiler yelken açtı. 

Arsin Havacılık Yüksekokulu istiyor: 

      Ülkemizde son yıllarda hava taşımacılığında görülen hızlı büyüme, beraberinde, bu alanda eğitilmiş insan kaynağı ihtiyacını da ortaya çıkardı. Hızla artan yolcu talebini karşılayabilmek amacı ile yeni havayolu şirketlerinin pazara girmesi, şirketlerin filolarının büyümesi, ülkemizdeki havaalanlarının sayısının artması ve mevcut havaalanı kapasitelerinin arttırılması için yeni ilaveler yapılması sonucu, havacılık sektöründe nitelikli insanda gerektiği ortaya çıkardı. 

Arsin’liler bu imkanı fırsata çevirmeye kalkarak; “K.T.Ü bünyesinde Arsin Sivil Havacılık Yüksekokulu hakkımızdır” diyorlar. 

Benin görüşüm de AYNEN BÖYLEDİR

Sebeplerini az önce aktardım. Ayrıca, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ), yük ve yolcu taşıyan havacılık firmaları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlar eğitimli, donanımlı işgücüne olan ihtiyacını bas bas bağırıyor.

Arsin bunları karşılayabilir mi? Evet. 

      Ülkemizde sivil havacılık yüksekokulunun bulunduğu,  Eskişehir, Erzincan , Kayseri, Kocaeli,  Hatay, Diyarbakır’a rağmen Karadeniz   sahilinde bulunan üniversitelerin hiçbirisinde Sivil Havacılık Yüksekokulu  bulunmaması dikkat çekicidir.

En önemlisi de Karadeniz Teknik Üniversite Türkiye’de  İstanbul ve Ankara dışında Anadolu’da kurulan ilk üniversite olarak bu sorumluluğu alacak  teknolojik ve bilimsel alt yapıya sahip olmasına rağmen. 

      Arsin’de kurulacak sivil havacılık yüksekokulunun gerek fiziki ve gerekse altyapı çalışmaları yeterlidir. 

Fiziki alt yapı 

Arsin Meslek Yüksekokulunun bulunduğu alan aynı zamanda Sivil Havacılık Yüksekokulu  için de son derece uygundur. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Enver PEKTAŞ 2 yıl önce

TEŞEKKÜRLER ŞENOL BEY
Bir Arsinli olarak bunun gerçekleştiğini ben kısa zamanda görmek isterim.,
Bunun gerçekleşmesi içi yerelde başkanımızın desteği olmazsa olmazlardandır.Çünkü Meslek Yüksekokulu KTÜ Rektör Yardomcısı Prf.Dr.Necati TÜYSÜZ VE onun eseridir.Başkanımız şartlar olgunlaştığında yine taşın altına elini sokacaktır.Arsinimiz mobilya kent ve Sivil Havacılık Yükselokulu ile Trabzonda hak ettiği yeri alacaktır.