İşte o röportaj;

Arsin’i yönetmeye talip oldunuz. Kendinizi tanıtır mısınız?

İbrahim Küçük: Aslında bizi Arsin halkı çok iyi tanıyor ama sordunuz tabii ki tanımayanlar olabilir onlar için de tekrar hatırlatayım; 1986 yılında Arsin’de doğdum. İlk orta ve lise eğitimi Arsin’de tamamladıktan sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum. Dört yıllık üniversite hayatım haricinde Arsin ilçesinden ayrılmayarak ilçemizde çalışmaya ve emek harcamayı istedim. Zamanımın çoğunu çalışarak geçiriyorum.

“En gayeniz ne?” diye soruyorlar gerçekten bu ilçede olmak ve “bu ilçeye çok güzel bir şey yapmışlar” dedirtecek yapılar yapmak…

Büyüklerimize saygı, küçüklerimize sevgi, yaştaşlarımıza ilgi hep yaşam tarzımız oldu ve budan asla taviz vermedik. Zaten vermemizde mümkün değil, çünkü Küçük ailesi olarak Arsin’de ilçe halkına bir güven, bir samimiyet, bir muhabbet ile bağlanmışız.

12-365

Ve büyüklerimiz bizlere bunu nasihat etmiş, bize böyle yol göstermiş bizler de bunu yaşam tarzı edinmişiz…

Bu yaşam tarzımızı bu saatten sonra da değiştirmeyeceğiz. Yani artık belli bir yaşa gelmiş, çoluğumuz, çocuğumuz ile eşimizle, dostumuzla, iş yerimizle, ticaretimizle bu ilçeye çok güzel izler bırakmış ve bırakmaya da devam ediyoruz.

Hizmetlerimiz, yatırımlarımız sürüyor. Kendimizi kısaca bu şekilde tanıtabilirim. Değim gibi Arsin bizi çok iyi tanıyor. Adaylığımızı açıkladığımız günden beri gerek ilçemizden gerek farklı illerden ve gurbetten yüzlerce telefon aldık. Çok güzel ifadelere övgülere nail olduk. Bu aldığımız sorumluluğun, yüklendiğimiz misyonun ne kadar ağır ve önemli olduğunu bir kez daha bize gösterdi.. Allah hayırlısını nasip eylesin…

3-430

ARSİNLİ OLMAK AYRICALIKTIR

Arsin’in her metrekaresinde mutlaka bir izimiz bir sözümüz bir muhabbetimiz vardır. Bugünlere gelmemize vesile olan aile büyüklerimiz, hemşehrilerimiz, komşularımız, kardeşlerimiz, abilerimiz, ablalarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Arsin‘de olmak, Arsinli olmak her zaman bir ayrıcalıktır. Sadece bu ilçede değil bu şehirde değil, Türkiye’nin neresine giderseniz gidin nam salmış, marka olmuş yetiştirdiği değerler ile ülkeye damga vurmuş bir ilçedir.

Neden aday oldunuz?

İbrahim Küçük: Neden aday oldunuz sorusuna neden olmayalım ki cevabıyla başlayabilirim. Gencim, ilçem için hedeflerim var, halkımızı hizmet etme sevdam var.  Şu anda partimiz belediyesi tarafından yönetilen Arsin‘e, AK Parti iktidarımız döneminde çok önemli kaynaklar aktarılmıştır. Çok güzel projeler bakanlıklarımız tarafından yapılmıştır, hayata geçirilmiştir. Büyükşehrimizin katkıları ile ilçe merkezi yeniden düzenlenmiştir. Partimiz, ilçemiz adına talep edilen birçok hizmeti yerine getirme noktasında özen göstermiştir. Burada sihirli cümle talep edilen, ilçemiz adına eğer doğru şeyleri, doğru zamanda, doğru yerlerden isteyip, takip edip, temin edebilirseniz ve istediğiniz şeyler ilçenizin bir adım öne çıkmasına, marka ilçe olmasına imkan sağlayacak şeylerse o zaman kendinizi başarılı addedebilirsiniz.

18-38

RÜTİNİN DIŞINA ÇIKMAK LAZIM

Demek istediğim bazı belediyecilik rutinlerinin dışına çıkabilen yöneticiler başarılıdır, başarılı olabilirler. Zaten AK belediyecilik markası rutin işleri hızlıca yapma kabiliyeti, refleksi ve tecrübesini edinmiş bu noktada birbirini tamamlamayı başarabilmiştir.

Eğer siz rutinin dışına çıkabilirseniz, ilçede yaşayan vatandaşlarız kendilerini ayrıcalıklı hissedebilirlerse, bizim ilçemiz bu manada önde diyebilirlerse, bu ilçe turist çekebilirse, bu ilçe kendi kendine yetebilirse o zaman başarılı olmuş sayılırsınız.

İşte bizlerin başarı skalası bu olmalı, biz bunu hedefliyoruz.

Bugüne kadar elini taşın altına koyan, kendi perspektifi ve vizyonu çerçevesinde ilçemize taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Biz bir taş daha koyalım diyoruz, sonra bir değer katalım diyoruz, taş üstüne cevher koyalım diyoruz, Arsin’i öne çıkaralım diyoruz…

2-495

Zaten ilçede bugüne kadar yaptığımız işlere baktığınızda bunu Küçük ailesi yapmış diyebileceğiniz, kendini, farkını gösterebilen yapılarla karşılaşırsınız. İşte mesele buradadır. Mesele yaptığınız işin en iyisini, bunun yanında en faydalısını ve verimlisini yapmayı önce hayal etmelisiniz sonra hayata geçirmelisiniz.

Fakat bir yerde bazı şeyler eksik kalmış veya bizim yaşamak, yaşlanmak istediğimiz, yaşatmak ve mutlu etmek istediğimiz Arsin’in daha iyisini hak ettiği düşüncesindeyim. Modern bir Arsin, yaşanılabilir bir Arsin, komşu ilçelerde konuşulurken, çok geride kalan değil de bizim birkaç adım önümüze geçmiş denilen bir Arsin düşlüyoruz…

Bunun için bu göreve talip olduk, halkımızın ve teşkilatlarımızın yoğun teveccühü ile bizler de partimiz görev verirse hizmete hazırız dedik.

12-366

ARSİN’DE BİRÇOK HANEYE DOKUNDUK

Mevcut başkanımız Sayın Sait Gürsoy, belki devam edecek… Biz bugüne kadar kendisine destek olduk bugünden sonra da olmaya devam ederiz, edeceğiz. Bizim gayemiz Arsin’e bir değer katarken Arsin’e bir hizmet yaparken bizimle birlikte yine bu ilçeye bir şeyler katmak isteyenlere de destek olmaktır.

Kimse bir birey olarak kendi ihtiyaçları için bu dünyaya gelmez herkesin çevresine ihtiyacı vardır. Çevresindekilerin de ona ihtiyacı vardır. Biz bu bilinçle yetiştik büyüdük ve çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Yaptığımız hizmetlerden insanlarımız en yüksek seviyede faydalanırken en az maliyetlerle onlara yük olmadan bunu yapmayı gayret ediyoruz.

Yapabilmişiz ki halkımızın övgüleri ile Arsin’de bir marka aile olmuşuz. Dede markasıyla Küçük ailesi birçok haneye dokunmuş, onlarca insanın gönlüne, kalbine girmiş, hoş bir seda bırakmış. Mesele de bu değil mi? Hoş bir seda bırakmak bir eser bırakmak. Evet eserler bırakıyoruz ama belediye başkan aday adayı olup modern mimari ile modern yapılaşmayı buluşturmak, çarpık yapılaşmaya karşı mücadele ile stressiz, huzurlu bir Arsin düşleyerek bu yola çıktık. Allah nasip ederse bilgi birikimimizi, tecrübemizi, gördüklerimizi bugüne kadar yaptıklarımızı hayal edip yapmayı düşünüp yapılması gereken mevkide olamadığımız için yapamadığımız projeleri planları hayata geçirme gayesinde bu göreve soyunduk.

Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Nasibimiz değilse de bu iş olmasın, nasibi olanın olsun, hayırlı olan olsun, şehrimiz için ülkemiz için hayırlı olan olsun… Bizim en içten dileğimiz, temennimiz budur.

14-69

İÇİNE SIKIŞMIŞ BİR ARSİN

Arsin’in sizce eksikleri nelerdir?

İbrahim Küçük: Arsin’in eksikleri neler dediğinizde, zaten ilçe merkezine yoğun bir günde girdiğinizde, hareket kabiliyetinizin kısıtlandığını anlayarak çok rahat görebiliyorsunuz.

İçine sıkışmış bir Arsin ile karşı karşıyayız. Bir disiplinine ihtiyacı olan Arsin ile karşı karşıyayız.

Belli kuralları kaideleri sistemi olan Arsin istiyoruz.

Yaptığınız hizmeti komplike bir şekilde düşünerek 7’sinden 70’ine, hastasından engellisine, yaşlısından gencine, esnafından memuruna, mahallesinden merkezine yani kime nasıl etki edeceğini çok iyi hesap ederek ileride geri dönüşü olmayan hatalara meydan vermeyecek adımlar atmayı hesap ediyoruz.

Bakınız çevre ilçeler arasında en güzel sahile sahip ilçe Arsin ilçesi… Yapandan, edenden, kaynak sağlayandan Allah razı olsun. En güzel cami Arsin’de… En güzel coğrafya Arsin’de… Bunları çoğaltabiliriz ama biz bu avantajları kullanamıyoruz…

Bizim bugüne kadar özellikle yapı kontrol, imar düzenlemeleri, ilçe merkezi dönüşümleri, sosyal kültürel ve sportif etkinlik, bina yerleşke ve alanları noktasında işleri halletmemiz gerekiyordu.

Bazı şeyleri yapmanız için halkın talep etmesi gerekir. Halkın talep etmesi için de halka vizyonu, o bakış açısı sağlayacak eğitenler, üretenler ve yöneticiler olması gerekir. İşte bu yüzden işin en başında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlanmalı. Zaten bunu sağladığınızda halkın ne istediğini nasıl yönetilmek istediğini ve bunu nasıl değiştirebileceğinizi anlayabilirsiniz. Eğer yönettiğiniz ilçenin halkının dilinden anlamazsanız onlara bir vizyon çizemezsiniz. Bu da yüklendiğiniz misyonun boş olduğunun bir göstergesi olur. Başka ilçelerle kıyaslamak istemem ama Arsin bugün daha dikkat çeken bir ilçe olmalı…

Başta eğitim ile öne çıkmalı sanatçısıyla sporcusuyla, esnafıyla, tüccarıyla, iş insanıyla öne çıkmalı.

Arsin bir ve beraber olmayı başardığı sürece istediğini alamadığı düşündüğünü yapamadığı eksik kaldığı hiçbir nokta olamaz. Yeter ki bu ilçede birlik beraberlik sağlansın. Hizmetler bireysel değil toplumsal olarak hayata geçirirsin. Kişiye özel değil sokağa özel, caddeye özel mahalleye özel hizmetler hayata geçirilsin.

TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz: Trabzon küresel ısınma ve deprem kuşağının… TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz: Trabzon küresel ısınma ve deprem kuşağının…

16-40

SOKAKTA İYİ Kİ BU YOLA ÇIKTIN DİYORLAR

Adaylığınızı açıklamanın ardından sonrası nasıl dönüşler aldınız?

İbrahim Küçük: Aday adaylığımızı açıklamadan önce zaten bazı istişarelerde bulunmuştuk, bu süreçte İbrahim küçük olarak zaten gittiğimiz her yerde bir sevgi ve muhabbet ile karşılanıyorduk.

Fakat aday adaylığı sonrası insanların bakışı daha da duygusallaştı ve “İbrahim inşallah bu iş olur” diyen o kadar insanla karşılaştım ki bırakın söylemlerini, gözlerindeki inanç bazı şeylerin yarım kaldığının bir göstergesi gibi beni daha da şevklendirdi.

Burada tabii ki istekliyim arzuluyorum, gayretliyim… Halkıma hizmet etmek isterim ama bir şeye açıklık getirmek gerekir. Biz belediyemizin AK Parti tarafından şu anda yönetildiğini unutmadan bu çalışmaları yapıyoruz.

Bu parantezi açtıktan sonra saha çalışmalarından biraz daha bahsedeyim. Öğretmenlerimize gittik eli öpülesi öğretmenlerimize ilçemiz için çok güzel şeyler istediler Bize geldiniz ayağınıza sağlık deyip bir çok not verdiler. Hepsini zihnimize yazdık. Gittiğimiz her adımda bize güven veren ve “daha hızlı koş biz yanındayız” diyen Arsin halkına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

MÜSAADE ALDIK

İşte bu duygularla bu düşüncelerle bu hedeflerle yola çıktık, aylardır yaptığımız istişareler sonucu yola çıktık. Ailemizden müsaade aldık etrafımızdaki arkadaşlarımızla istişare ettik, kendimizi ait bildiğimiz bulduğumuz yolunda yürümekten hiçbir zaman çekinmediğimiz AK Parti’nin bugüne kadar ilçemize ve şehrimize hizmet etmiş değerleri ile istişare ederek yola çıktım. Ankara’ya gittik partimizin üst yönetiminde çok kıymetli isimlerle istişarelerde bulunduk fikirlerini aldık dualarını aldık. Sağ olsunlar kimin kapısına gittiysek güler yüzle samimiyetle muhabbetle ve gözlerindeki güven ifadesiyle karşılaştık. İlçemizde bizlere duyulan güvenin aslında gittiğimiz her yerde bizim en büyük sermayemiz olduğunu gördük. Bu manada Arsin halkına özellikle teşekkür ediyorum bizlere bu güveni duydukları için… Aday adaylığım sonrası gördüm ki ilçe adına daha çok çalışmalıyım, daha çok üretmeliyim, daha çok gayret göstermeliyim. İşte bunun için eğer ilçemizde bir bayrak değişimi yaşanacak ise talip olduğumuz görevi en iyi şekilde yapmamız adına bizlere güç veren teşkilat mensuplarımıza teşekkürü bir borç bilirim…

17-19

EN HASSAS KANTAR, TEŞKİLATIN KANTARIDIR

26 Kasım günü gerçekleştirilen temayülün Ak Parti’nin gücünü ve siyasetteki profesyonelliğini bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Başkan aday adayı Küçük, “Bu bir süreç… Herkes bu süreçte kendini tartıp kantara çıkacak, bizde çıktık, halkın kantarına çıktık halkımız bize güvendi. Temayül yoklaması ile  teşkilatın kantarına çıktık, bizi bu yola sokan çok kıymetli parti mensuplarımız temayül yoklamasında bizleri teşkilat kantarında tartılar.

Çok güzel de bir sonuç aldık. Bizim abdestimizden şüphemiz yok niyetimizi de az çok anlatmaya çalıştık, teşkilat mensuplarımız takdir görür halkımız takdir görür partimiz takdir eder ak partimizin genel başkanı Sayın cumhurbaşkanımız onaylar dünyaya örnek gösterilen AK Parti’nin Ak Parti belediyeciliğin mimari Sayın Recep Tayyip Erdoğan yetki verirse bu millete hizmet etmek bizim için şereftir onurdur gururdur.

Bu vesileyle yoğun katılım ile gerçekleştirdiğimiz Trabzon ve ilçeleri 2024 yerel seçimleri temayül yoklamasına katılım gösteren tüm teşkilat mensuplarımıza,  Arsin’e  hizmet  uğruna çıktığımız bu kutsal yolda bizlere destek olan-olmayan tüm dava arkadaşlarımıza ve temayülümüzün heyecan ve huzur içinde geçmesine vesile olan İl Başkanlığımıza, genel merkez yöneticilerimize, kadın kolları ve gençlik Kolları teşkilatlarımıza, temayül komisyonuna, ilçe teşkilatımıza, meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza ve parti kurucularımıza  teşekkür eder, yerel seçimlerin ilçemize ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan temenni ederim” dedi.