Aile Davalarında Beylikdüzü Boşanma Avukatı Hizmeti

Evliliğin sonlandırılmasının ardından birçok hukuki ihtilaf meydana gelebilir ve bu konularda görülen davalarda eğer hukuki usullere uyulmaz ise hak kayıpları yaşanabilmektedir.

Aile Davalarında Beylikdüzü Boşanma Avukatı Hizmeti

Beylikdüzü boşanma avukatı hizmeti, aile davalarında tarafların mutlaka edinmesi gereken avukatlık faaliyetleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu tür hak kayıplarının yaşanmaması ve bu duruma sebep olabilecek etkenlerin ortadan kaldırılması adına boşanma davasının taraflarının alanında uzman bir boşanma avukatından hukuki destek alması önem teşkil etmektedir.

Boşanma davalarında Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçelerin davaların gelişimi ve ilerleyen sürecinde büyük etkisinin olduğu hemen hemen her vatandaş tarafından iyi bilinmektedir. Bu sebeple özellikle çekişmeli boşanma davalarında mahkemeye talep veya savunmaların olduğu dilekçe verilirken mutlaka uzman bir Aile Hukuku avukatının desteğinden yararlanılması gerekmektedir. Aksi halde görülen davada dilekçeler tam olarak hukuki usullere göre hazırlanılmadığı için hak kayıpları yaşanması muhtemel olaylar arasında yer almaktadır.

Aile Hukuku Davalarında Avukatın Önemi

Aile Hukuku da birçok hukuk alanı gibi uzmanlık gerektiren hukuki disiplinler arasında yer almaktadır. Bu alanda kanun hükümlerine iyi hâkim olunması ve birçok dava dosyasında görev almış olarak yeterli tecrübeye ulaşılması, uzmanlığın göstergelerinden sadece birkaçıdır. Nitekim uzmanlık seviyesine henüz ulaşmamış deneyimsiz boşanma avukatlarının sunduğu destek boşanma kararının ardından verilen birçok konuda hukuki ihtilafların sürmesine olanak tanıyacak ve davanın normalden çok daha uzun süre devam etmesine neden olacak problemlere yol açabilmektedir. Çünkü özellikle çekişmeli boşanma davalarında tarafların sık sık;

  • Boşanma sonrasında ortak malların durumu

  • Yoksulluk nafakası

  • Boşanma sonrası mağdurluğun giderilmesi adına maddi ve manevi tazminat

  • Çocukların velayeti ve eğitim masrafları

gibi konularda anlaşmazlıklar yaşadıkları bilinmektedir. Bu konularda en etkili ve en hızlı çözümlerin alınması için tarafların Aile ve Boşanma Hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlardan destek alması gerekmektedir.

Öte yandan Türk Medeni Kanunu’nda evliliğin sonlandırılmasına sebep olarak görülen;

  • Zina nedeniyle boşanma

  • Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme nedeniyle boşanma

  • Hayata kast ve onur kırıcı davranış nedeniyle boşanma

  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma

gibi olayların hukuki usullere uygun olarak Aile Mahkemesi’ne sunulması da dava sürecinde oldukça etkili bir rol üstlenmektedir. Bu sebeple boşanma avukatı arayışınızda sizlere profesyonel hukuki destek sağlayacak olan avukatları büromuzdan tahsis edebilirsiniz.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1190