Bir temizlik işine nasıl başlayacağınızı düşündüğünüzde, doğru temizlik şirketleri hizmeti türlerini seçmek önemlidir. İyi haber şu ki, bu alanda başarılı olmak için her zamankinden daha fazla fırsat var. Ev sahipleri evde daha fazla zaman geçiriyor ve günlük temizliğe ara vermek istiyor. Kurumsal işletmeler, müşteriler ve çalışanlar için güvenli bir ortam sağlamak için daha sık temizliğe ihtiyaç duyar. Temizlik fırsatlarından yararlanmanıza yardımcı olmak için, en iyi 20 temizlik hizmeti türünün bir listesini ve bunları nasıl kârlı paketler halinde bir araya getireceğinizi bir araya getirdik.

Asos Temizlik En İyi 20 Temizlik Hizmeti Türü

Farklı temizlik hizmetleri, konut veya Kurumsal temizlik olarak sınıflandırılabilir. Konut temizliği, ev sahiplerine veya sakinlerine sağlayacağınız her türlü temizlik hizmetini içerir. Ve Kurumsal temizlik hizmetleri neler sunuyor? Tipik olarak bu, ofis temizliği gibi işletmeler için temizlik hizmetlerini içerir. Kurumsal temizlik fiyatları da biraz farklı görünebilir. Bu makale hem konut hem de Kurumsal temizlik hizmetleri listesini içerir. Ayrıca, temizlik hizmetleri listenizi bağımsız öğeler olarak sunmaktan veya hizmet paketleri oluşturmaktan da bahsedeceğiz.

Ev  ve Kurumsal Temizlik Hizmetleri Listesi

Temel Ev Temizliği: Genel ev temizliği işlerini içeren bir hizmet. Ev temizlik hizmetleri listeniz mutfak, salon, banyo ve yatak odası gibi alanları içerebilir. Görevler arasında paspaslama, vakumlama, toz alma, cilalama, süpürme yer alır. Genel ev temizliği görevlerine ilişkin daha fazla örnek için Göz Dışı Ev Temizliği'nin hizmetler sayfasını ziyaret edin.

Derin Temizlik / Bahar Temizliği: Bu, temel temizlikten daha kapsamlı bir temizliktir. El yıkama dolapları, döşemelerin süpürülmesi, ahşabın parlatılması, fırının temizlenmesi, tavan vantilatörü kanatları ve daha fazlasını içerecektir. Bir süredir evini profesyonelce temizlememiş bir müşteriye derin bir temizlik önerin. Derin temizlik görevlerinin tam listesi için My Amazing Maid'in temizlik hizmetleri sayfasına bakın.

Çamaşır ve Temizlik Hizmetleri: Ev sahibinin evini temizlerken çamaşırları yıkayın, kurutun ve katlayın. Bu, ev temizlik hizmetleri listenize mükemmel bir ektir. (Daha büyük bir ev temizliği kontrol listesine mi ihtiyacınız var? Bizimkini deneyin!)

Yeşil Temizlik: Yeşil temizlik, toksik olmayan, biyolojik olarak parçalanabilen ve sizin ve çevre için güvenli olan ürünlerin kullanılması gibi çevre dostu temizlik uygulamalarını içerir. Bu, başlı başına bir hizmettir, aynı zamanda kendinizi rakiplerinizden ayırmanın bir yoludur.

Basit Temizlik Hizmetleri: Evlerin ve ofis alanlarının dezenfekte edilmesi şu anda yüksek talep görmektedir. Squeaky Clean House, bu tür bir hizmet sunan bir temizlik işi örneğidir.

Tavan ve Duvar Temizliği: Tavan ve duvar temizliği, bazı işletmeler tarafından sağlanan genel ev temizliği veya ofis temizliği hizmetinin bir parçası olabilir, ancak aynı zamanda özel bir hizmettir. Bu hizmet ile temizlik, daha iyi aydınlatma ve sağlık nedenleriyle duvar ve tavanlardaki kir, yağ ve diğer kirleri giderirsiniz.

Perde Temizliği: İster alüminyum ister PVC jaluziler veya ahşap panjurlar olsun, evlerdeki panjurlar tozu çeker, bu nedenle bu özel temizlik hizmetine gerçek bir ihtiyaç vardır. Sadece doğru ekipmanı kullandığınızdan emin olun ve bunları söküp yeniden takarken rahat olun.

Perde Temizliği: Perde temizleme hizmetleri hem saha içi hem de saha dışı temizlik yöntemlerini içerebilir. Yerinde işlem kuru temizlemeyi içerir. Genellikle tavsiye edilir çünkü müşteri için daha kullanışlıdır (perdeler inip tekrar asılmaz), kumaşa daha yumuşak davranır ve üstün bir temizlik sağlar.

Halı Temizleme: Tipik halı temizleme hizmetleri, sadece birkaç temizlik türünü saymak gerekirse, buharlı temizleme, halı onarımları ve leke ve koku gidermeyi içerir. Ev işlerinde bu özellikle önemli olabilir. Bir halı temizleme işine başlamayla ilgili ipuçlarımızı alın ve bu sırada halı temizleme yazılımlarına bakın.

Döşeme Temizliği: Mobilya (kanepe ve koltuk) üzerindeki kumaş temizliğini içeren bir diğer özel hizmet. Malzeme tipik olarak ön işleme tabi tutulur ve ardından su ile durulanır.

Baca Süpürme: Baca süpürme hizmetleri, tadilatları, muayeneleri, şömine temizliğini, baca astarını, onarımları ve evet - tahmin ettiniz - yangın tehlikesi olan kurum oluşumunu önlemek için baca süpürmeyi içerir. Baca temizleme işine nasıl başlayacağınızı öğrenin.

Ofis Temizliği: Bu tür Kurumsal temizlik hizmetleri, çalışma alanlarının, ortak alanların, kabinlerin, tuvaletlerin, mutfakların ve resepsiyon alanlarının temizliğini içerir. Görevler arasında paspaslama, toz alma, cilalama, sanitize etme ve atık giderme yer alacaktır. Daha fazla temizlik görevi örneği için Hizmetçi Denizciler Ofis Temizliği sayfasını ziyaret edin.

Afet Temizleme ve Restorasyon: Teknik olarak, halı temizleyicileri ve baca temizleyicileri de dahil olmak üzere birçok temizlik işletmesi bu hizmeti sunabilir. Ancak duman, su ve yangın hasarı ve hatta küf giderme konusunda özel uzmanlık gerektirir.

Pencere Temizleme: Asıl işiniz müşteriler için iç ve dış pencereleri temizlemektir istanbul temizlik şirketi bölgelerinde bazı işletme sahipleri, daha yavaş dönemlerde ek gelir için oluk temizleme, elek onarımları ve basınçlı yıkama (daha sonra tartışılacaktır) gibi ekstra ek temizlik hizmetleri içerir. Pencere temizleme işletmeleri konut, Kurumsal veya her ikisinde de uzmanlaşabilir ve operasyonlarını pencere temizleme yazılımıyla yönetebilirler.

Basınçlı Yıkama: Burada kiri çıkarmak ve yüzeyleri temizlemek için güçlü bir su akışı sağlamak için bir jet yıkayıcı kullanırsınız. Basınçlı yıkama işletmeleri genellikle boya çıkarma, restorasyon, bakım gibi belirli işleri gerçekleştirir. Ayrıca pencere, oluk ve çatı temizliği gibi ek hizmetler de sunabilirler.

En Yeni Hediye Setleri için Adresiniz Belli En Yeni Hediye Setleri için Adresiniz Belli

Tuvalet Temizliği: Tuvalet temizliği, ofis ve ev temizliğinin bir parçası olabilir, ancak aynı zamanda yüksek talep gören bağımsız bir Kurumsal hizmettir. Stadyumlar, okullar, tek seferlik etkinlikler ve açık kamusal alanlar bu hizmetten yararlanabilir.

Genel Temizlik Hizmetleri: Bu hizmetler genellikle okulların, işletmelerin ve büyük ofis alanlarının devam eden bakım ve temizliğini kapsar. Bu hizmeti sağlıyorsanız, profesyonel ve verimli kapıcılardan oluşan bir ekip oluşturmaya konsantre olmanız gerekir. Tipik görevler arasında paspaslama, süpürme ve çöpleri çıkarma ve ampulleri değiştirmek ve kırık kapıları onarmak gibi genel bina bakımları yer alır. Temizlik işletmeleri ayrıca temizlik yazılımı kullanır.

Okul Temizliği: Zemin, sınıf, sıra, masa ve banyo temizliği dahil olmak üzere özel ve devlet okullarına sunulan temizlik hizmetleri.

Tıbbi Temizlik: Bu klinikler ve hastaneler temizlik konusunda yüksek standartlara sahip oldukları için tıbbi temizlik son derece uzmanlaşmıştır. Bu tür Kurumsal temizlik hizmetleri için doğru temizlik malzemeleri ve ekipmanlarını kullanmanız ve zorlu temizlik uygulamalarına uymanız gerekir. Tıbbi temizlik hizmeti sunan şirketlere örnek olarak Asos Temizlik verilebilir.

Spor Temizliği: Spor salonları gibi spor tesislerine sunulan temizlik hizmetleri. Bu alanlar bakteri ve mikropların yayılması için üreme alanı olduğu için temizlik hizmetleri için ideal bir pazardır. Yaygın temizlik görevleri arasında tüm ekipmanların, yüzeylerin ve zeminlerin temizlenmesi ve sanitasyonu yer alır.

Kaynak: https://www.asostemizlik.com/