Üniversite Ömer Yıldız Yerleşkesi ve Pelitli Yerleşkelerinde ayrı ayrı törenler düzenledi. Programlarda Rektör Vekili Prof. Dr. Gülay Yeginoğlu konuşma yaptı. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran ise ilk dersi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatarak gerçekleştirmiş oldu.

FETÖ/PDY üyesi olmaktan kesinleşmiş cezası bulunan şahıs yakalandı FETÖ/PDY üyesi olmaktan kesinleşmiş cezası bulunan şahıs yakalandı

YEGİNOĞLU; BÜYÜK AVRASYA AİLESİNE HOŞGELDİNİZ

Avrasya Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Gülay Yeginoğlu açılış konuşmasında hem velilere hem de öğrencilere seslendi. YeginoğluSayın Velilerimiz, hayattaki en kıymetli varlığınızı bize emanet ediyorsunuz. Bunun bilincinde olarak çocuklarımızı dünya çapında rekabet edebilecek, meraklı, sorgulayan, araştıran, sorun değil çözüm üreten topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek en büyük arzumuz. Çocuklarımızı alacakları eğitim sonrasında iş dünyasında aranan, sentez yeteneğine sahip, sorumluluk sahibi birer uzman olarak mezun edebilmek bizler için en büyük mutluluk olacaktır. Sevgili Öğrenciler; Akademik açıdan üniversitenizin sunduğu bütün imkânlardan yararlanın, sosyal olarak da aktif olmayı unutmayın. Mutlaka bir öğrenci kulübünde aktif rol alın. Üniversite hayatı sizi ileride siz yapacak kazanımları edinmek için her ne kadar uzun görünse de oldukça kısa bir zamandır. Bu zamanı iyi değerlendirmek için etrafınıza bakmayı ihmal etmeyin, çünkü Avrasya Üniversitesi bunu yapabilmeniz için sayısız fırsat sunuyor. Okulda geçirdiğiniz her yılın kendine özgü zorlukları ve keyifli yanları olacaktır. Bunları kaçırmadan hem akademik hem de sosyal anlamda donanım kazanmaya bakın, okuldaki anlarınızın kıymetini bilin ve güzel anılar biriktirin.

ÖZORAN; ATATÜRK’ÜN İZİNDE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Özoran yeni akademik yılın ilk dersinde  Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattı. Başka yerlerde örnek hayat hikayesi aramanıza gerek yok en güzel örnek Atatürk’tür. Atatürk bizlere de büyük vazife yüklemiştir. “Okuyup yazma bilmeyen tek vatandaş bırakmamak, memleketin büyük kalkınma savaşının ve yeni çatısının istediği teknik elemanları yetiştirmek, memleket dâvalarının ideolojisini anlayacak, anlatacak, nesilden nesile yaşatacak, fert ve kurumları yaratmak, işte bu önemli umdeleri en kısa zamanda temin etmek, kültür vekâletinin üzerine aldığı büyük ve ağır mecburiyetlerdir. İşaret ettiğim umdeleri Türk gençliğinin dimağında ve Türk milletinin şuurunda daima canlı bir halde tutmak, üniversitemize ve yüksekokullarımıza düşen başlıca vazifedir” demiştir. Bizler bu vazifeyi siz değerli öğrencilerimizle birlikte yerine getireceğiz dedi.

Gerçekleşen törenlerde üniversiteye yeni başlayan öğrenciler öğrenci andı okudu.

WhatsApp Image 2022-10-03 at 15.08.46 (4)WhatsApp Image 2022-10-03 at 15.08.46 (5)WhatsApp Image 2022-10-03 at 15.08.46 (6)WhatsApp Image 2022-10-03 at 15.08.46 (7)