61SAAT HABER SERVİSİ

Trabzon’un ilk ve tek özel üniversitesi olan Avrasya Üniversitesinde bugün mezuniyet heyecanı yaşandı. 

Avrasya Üniversitesi Kaşüstü Yerleşkesinde yapılan mezuniyet törenine öğrencilerin yanı sıra, velilerde büyük ilgi gösterdi. Ön Lisansta 10, Lisansta ise 8.

Mezunlarını veren Avrasya Üniversitesinde yaklaşık 1350 öğrenci bugün diplomalarını aldı. 

Mezuniyet, ilk olarak Avrasya Üniversitesinin kuruluşunu anlatan bir video gösterisi ile başladı.

WhatsApp Image 2022-07-02 at 13.51.56

Avrasya Üniversitesinin mezuniyeti, üniversite öğretim görevlileri ve öğrencilerin yürüşüşü ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden mezuniyet töreni, okul birincisi Melek Akçaoğlu’un konuşmasıyla devam etti. 

PROF. DR. YEGİNOĞLU: ÜNİVERSİTEMİZ ÖZGÜRLÜKÇÜ, PAYLAŞIMCI… 

Törende, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Yeginoğlu ise, “Avrasya Ailesi olarak hepimiz hem çok mutlu, hem de çok gururluyuz. Bu haklı mutluluk ve gururumuzu, bizimle paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
Avrasya Üniversitesi’nde aldığınız eğitim ve donanımlar yaşamınızın bundan sonraki bölümünde size katkılar sağlayacak. Bu katkılar sizi mesleğinizde en üst noktalara kadar taşıyacaktır. Verdiğimiz eğitim, aldığınız dersler ve yaptığınız çalışmalardan ibaret değildir. Üniversitemiz, özgürlükçü, paylaşımcı, toplumla iç içe olmak geleneği ve özgün duruşuşla akademik eğitime katkı sağlamaktadır. 
Üniversitemiz size bu seçkin eğitimi sunarken, sizlerin de gelecekteki başarınızla bizleri onurlandıracağınızdan hiç kuşkum yok. 
Bir eğitim kurumunun temel bileşimlerinden biri mezunlarıdır. 
Düşündüğünüzden çok daha fazla, hayatınızın her döneminde üniversitemizi omzunuzda ve göğsünüzde taşıyacaksınız” dedi. 
Prof. Dr. Yeginoğlu, konuşmasını ailelere seslenerek bitirdi.

Trabzon'da acı haber! 17 yaşındaki genç yaşam savaşını kaybetti Trabzon'da acı haber! 17 yaşındaki genç yaşam savaşını kaybetti

WhatsApp Image 2022-07-02 at 14.05.20

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ BUGÜNE KADAR 11 BİN 300 MEZUN VERDİ.. 

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız ise, “Bugüne kadar 11 bin 300 civarında Avrasyalı öğrencimizi mezun etmiş olduk. Bu 11 bin 300 öğrencinin 6 bin civarında olanı ön lisans, geri kalanı da lisans mezunu öğrencilerimiz. Ancak bunların, 5 bin 400 civarında olanı Sağlık Mezunu öğrencilerimiz. 5 bin civarında öğrencimiz, bugün Türkiye’nin çeşitli yerlerinde insanlara sağlık hizmeti vermekte. Bin 100 civarında mühendis öğrencimizi mezun etmiş olduk. 
Mezun ve şu anda 5 bin ile devam öğrencilerimizin yüzde 50’sini burslu olarak okuttuk. 20 bine yakın öğrencimizin 10 bine yakınını burslu okutmuş olduk. 
Ama birileri her ne kadar bu üniversiteyi hala hazmetmemiş, hala kabullenmemiş olsa bile burada pırıl pırıl gençlerin, öğrencilerimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

TRABZON’A 2 KATRLİYONA YAKIN KATKI

Öğrencilerimizin Trabzon’a katkısı hem kültürel hem de ekonomik olarak fazladır. Ama dediğim gibi Trabzon’da çok bilinmemektedir. 
Bizim bugüne kadar öğrenci ve bizim katkımız 2 katrilyondan fazladır. Bu çok da küçümsenecek rakam değildir. Tek başına Trabzon’a 2 katrilyona yakın paranın girmesini sağlayan başka kuruluş bilmiyorum. 
Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı Avrasya Üniversitesinin Trabzon ve Türkiye’ye kazandırılmasıdır. 

BİZİM AMACIMIZ, BURADA BİRİLERİNİN HAKKINI YEMEK DEĞİL… 

Üniversite olarak amacımız bu gençlerin iyi yetişmesi, topluma ve kendilerine ailelerine faydalı olmalarını sağlamaktır. Başka da hiç bir amacımız olamaz. 
Eğer bu üniversitede okuyup, benim hakkım yenildi diyen öğrencimiz varsa, ben törenden sonra dışarıda bekleyeceğim, onu dinleyeceğim varsa onun hakkını ödemeye çalışacağım. Bizim burada amacımız birilerinin hakkını yemek değil. Burada mezun olan öğrencilerimizin, hak ettikleri şekilde mezun olmaları lazım. Hiç kimsenin hakkı yenmeyecek, hiç kimseye de haksız bir şey verilmeyecek. 
Burası parayla diploma verilen yer değil” dedi.

WhatsApp Image 2022-07-02 at 15.38.54WhatsApp Image 2022-07-02 at 15.38.56