İYİ Parti Trabzon'da umut var İYİ Parti Trabzon'da umut var

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “I. Protetik Restorasyonlarda Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu” büyük ilgi gördü.

Sempozyumun açılış konuşmasını Avrasya Üniversitesi Dişçilik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dt. Zafercan Hızarcı gerçekleştirdi.

Hızarcı, konuşmasında şunları söyledi: "Özellikle protetik restorasyonlarda, teknolojinin hızla geliştiği bir dönemdeyiz. Bugün, bu alandaki yenilikleri ve en güncel yaklaşımları hep birlikte keşfetme fırsatımız olacak. Dijital diş hekimliği, CAD/CAM sistemleri ve biyouyumlu materyaller gibi konularda değerli konuşmacılarımız bizlerle olacak. Bilgi paylaşımının yanı sıra, mesleki dayanışmamızı ve işbirliklerimizi güçlendireceğimiz verimli bir sempozyum diliyorum. Hepinize katılımınız için teşekkür eder, keyifli ve öğretici bir gün geçirmenizi temenni ederim."

Sempozyuma, Avrasya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yavuz Özoran'ın yanı sıra Dt. Mustafa Yıldız, Doç. Dr. İbrahim Duran, Dr. Öğr. Üyesi Halil Sındıraç, Arş. Gör. İrem Öztürk, Arş. Gör. Melek Kara, Dt. Hüseyin Karacabey ve Cdt. Sercan Arslansoy gibi önemli isimler de konuşmacı olarak katıldı. Özellikle İndividual Dental Clinic yöneticisi Cdt. Sercan Arslansoy’un workshop çalışması büyük ilgi gördü.

Arslansoy, full monolitik zirkonyum tasarımlarında tesviye ve makyaj tekniklerini katılımcılara uygulamalı olarak gösterdi.

Uygulamalı programa bölge üniversitelerinden akademisyenler, öğrenciler, diş hekimleri ve diş protez teknisyenleri de yoğun ilgi gösterdi. Sempozyum, bilgi paylaşımının yanı sıra mesleki dayanışmayı ve işbirliklerini güçlendiren verimli bir etkinlik olarak değerlendirildi.

Kaynak: İHA