Yusuf  Yazıcı’dan  eski takımına  jest! Yusuf Yazıcı’dan eski takımına jest!

Hamza Hamzaoğlu; “Astana ile oynanan maçta alınan beraberlik sonrasında benden rapor istendi ve bu durum basına yansıtıldı, buna çok sinirlendim. Umut Bulut ile yaptığım açıklama olayın son damlası oldu" ifadelerini kullandı.

Hamza Hamzaoğlu ve Umut Bulut olayında neler yaşanmıştı

Galatasaray teknik direktörünün bir gün önce Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Umut Bulut'un sözleşmesi otomatikman uzamasa da ben uzatırdım" şeklindeki ifadeleri, Galatasaray Yönetimi'nde ve başkan Dursun Özbek'de infial yaratmıştı. Başkan Özbek hiç beklenmedik bir şekilde Hamza Hamzaoğlu'nu Türk Telekom Arena'ya çağırarak, bir gün önce Umut Bulut ile yaptığı açıklamanın hesabını sormuştu. 

Başkan Dursun Özbek'in, Hamzaoğlu'na "Hocam biz eski sözleşmeye mecburen uyduk. Sen nasıl oluyor da kendi kendine futbolcunun sözleşmesini uzatıyorsun" diye çıkıştığı öğrenildi. Bir gün önce yaptığı açıklamada da kendisinden beklenmeyen bir sertlikte ifade kullanan Hamza Hamzaoğlu'nun da başkana aynı sertlikte yanıt verdiği ve "Madem ben takımın teknik patronuyum, oyuncumun sözleşmesinin uzatılmasına da karar verebilirim" diye konuştuğu öğrenildi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Hamza Hamzaoğlu'nun gergin başlayan bu konuşmasının daha da elektriklenip tartışmaya dönüşmesi üzerine iki tarafın yolları ayırmaya karar verdikleri ortaya çıkmıştı.