SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Artık Ayvacık'ta iş yapma zamanı" dedi.

Yılmaz, Ayvacık ilçesinde düzenlenen Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği'nin (SAMTAB) Turizm Eylem Planı Toplantısı'na katıldı.

Toplantı konuşan Yılmaz, ilçenin yerli ve yabancı turistlere tanıtılmasının hedeflendiği 2 yıllık eylem planını hemen hazırlayıp projelendirerek ihale etmek istediklerini söyledi.

Artık konuşma zamanının bittiğini, iş yapma zamanının geldiğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Herkesin bu realiteyi anlaması lazım. Yıllardır konuşulup olmayacak dualara amin deme dönemi sona erdi. Ayvacık'ta turizmin canlanması ve gelişmesi için 19 maddelik yatırım programı hazırladık. Bunlar içinden 5 tanesini seçeceğiz veya 5 yeni madde belirleyeceğiz. Artık turizm için önemli kararlar alalım ve önümüzdeki 2 sene içinde hayata geçirelim. 2 sene sonra da bunları bir daha konuşmayalım. Hayatta uğrunda yorulmadan ve başkalarıyla rekabet etmeden kazanılan hiç bir şey sizin değildir. Aksi halde bununla övünemezsiniz ve sahiplenemezsiniz. Gelin burada bir şeyleri başarın. İnsanların Ayvacık'a gelmeleri için bir takım nedenler ortaya koyalım. Ben üzerime düşen her şeyi yapmaya hazırım. Artık Ayvacık'ta iş yapma zamanı."