İstanbul İçerenköy Bayındır Hastanesi'nde doktor ve hemşireler skandala imza atıp o anları da kameraya aldı. O görüntüler sosyal medyaya düşünce rezalet ortaya çıktı. Bir grup sağlık çalışanının, yemek borusundan delik açılan ve konuşamayacak durumda olan yaşlı hastaya hakaretler edip dalga geçti.

3 kızını tabanca ile öldüren müezzin: “Ne karar verilecekse razıyım; Saygı duyuyorum” 3 kızını tabanca ile öldüren müezzin: “Ne karar verilecekse razıyım; Saygı duyuyorum”

Görüntüleri sildirmek için rüşvet
Görüntülerin hastanenin eski bir çalışanı tarafından kaydedildiği öğrenilirken hastane yönetiminin görüntülerin silinmesi için rüşvet teklif ettiği iddia edildi.

Üzerine para saçıp kahkaha attılar
İnfial yaratan görüntülerde erkek sağlık çalışanı kadın hastanın yüzüne para saçarken, kadın sağlık çalışan ise gülerek yaşananları cep telefonuyla kaydediyor.

Alsana paraları kız! Yapıştırrrr...
Erkek sağlıkçı "Alsana kız paraları. Yapıştır. İki milyon dolar bırakıyorum, yarın dört milyon dolar olarak geri alacağım. Anlaştık mı? Paralar... paralar. Bu paraları sana niye veriyorum biliyor musun? Çünkü senin sağ böbreğini alacağım. Bu paralar böbreğine karşılık. Sağ böbreğine yetmez mi bu paralar?" ifadelerini kullanıyor.

Küfür etsene! 'Al ... sok bu paraları...'
Kadın çalışan ise "Küfür etsene. 'Al ... sok bu paraları böbreğini satacağım' desene" diyerek diğer çalışana akıl veriyor. Sesi çıkmayan yaşlı kadının dudaklarını kıpırdatarak "Allah'ından bul" dediği görülüyor. 

Sağlık Bakanı Koca: Bedelini ödeyecekler
Sağlık Bakanı Koca'dan skandal görüntülerle ilgili açıklama geldi. Bakan Koca, "Bugün medyada paylaşılan, İstanbul’da bir özel hastanede önceden kaydedildiği anlaşılan kabul edilemez görüntüler üzerine derhal Sağlık Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma vaziyet edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular kesinlikle cezasını çekecek." dedi.