"BOZDOĞAN-42" adı verilen operasyon kapsamında 16 ilde gerçekleştirilen baskınlarda 58 şüpheli gözaltına alındı.

Dünya genelinde büyük arıza! İşte Türkiye’de etkilenen firmalar Dünya genelinde büyük arıza! İşte Türkiye’de etkilenen firmalar

Bakan Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle, milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecek," dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; Adana, Antalya, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İzmir, İstanbul, Karaman, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerinde düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin, geçmiş dönemlerde Bölücü Terör Örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edildi. Ayrıca, terör örgütü adına işbirlikçilik yaptıkları, örgütün propagandasını yaydıkları, kanunsuz yürüyüş ve gösteri eylemlerine katılarak güvenlik güçlerine molotofkokteyli, taş ve havai fişekli saldırılarda bulundukları belirlendi.

Bakan Yerlikaya, operasyonların sonucunda ruhsatsız tüfekler, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyalin ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik eden Bakan, "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle," diyerek güvenlik güçlerine olan desteğini ifade etti.

Bu başarılı operasyon, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü bir kez daha gösterdi. Türkiye’nin dört bir yanında yapılan operasyonlarla terör örgütlerine darbe vurulmaya devam ediliyor. İçişleri Bakanlığı, halkın huzuru ve güvenliği için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

KAYNAK: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya

Editör: Tayfun Çöpcü