İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'dan aday olabilir. Trabzon'dan aday gösterileceği ifade edilen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da adı Bursa ile anılmaya başlandı...

Bakan Solu'nun yanı sıra İstanbul'a 2 bakan daha... 

AK Parti'nin kulislerinde dolaşan son bilgilere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun'dan aday gösterilmek yerine İstanbul'dan aday olabilir. Bunun yanı sıra Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş da İstanbul'dan aday gösterilebilir.

Bakanların Aday Olacakları İller Belli Oldu

AK Parti'nin son kulis bilgilerine göre;

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri'den,

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Osmaniye'den,

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'dan veya Trabzon'dan

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Şanlıurfa'dan,

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır'dan,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun'dan,

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise İzmir'den aday gösterilecekler.

Genel Başkanların Aday Gösterileceği İller Belli Değil

Seçimlere AK Parti listelerinden 3 parti girecek. HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun Batman'dan aday gösterilmesi bekleniyor. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Fatih Erbakan ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın nereden aday gösterilecekleri henüz belli değil.

Oğullar da Aday Listesinde Yer Alıyor

AK Parti'nin aday listesinde MHP kurucu lideri Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş Ankara'dan, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç ise Manisa'dan aday gösterilecekler. Ayrıca Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in de Ankara'dan aday gösterileceği iddia ediliyor.

73 Vekile listede yer verilmeyecek

AK Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi milletvekili aday listeleri üzerinde çalışmaları sürdürüyor. Listelerde büyük oranda yenilemeye gideceği konuşulan AK Parti'nin 3 dönem kuralına takılan 73 milletvekiline de listede yer vermeyeceği kaydediliyor.

Editör: Serkan Kılınç