Trabzonspor, Kayserispor’u deplasmanda 2 - 1 mağlup etti.  Maçta bordo mavililer adına kazanılan penaltıyı gole çeviren Bakasetas, maçın ardından dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Bakasetas, “Aslında gayet iyi oynadığımız maçtı. Özellikle ilk yarıda baktığınızda tam olarak istediğimiz gibi gitmese de 5 tane net pozisyon vardı. İlk yarının ardından içeri girdiğimizde ilk yarı sonucu adil değildi. Rakibin buludu gol ve bizim yararlanamadığımız pozisyonlar vardı.

Soyunma odasında içeri girdiğimizde neler yapmamız gerektiğini konuştuk ve çok iyi geriş dönüş yaptı. Bzimi takım konsantre olduğunda, herkes enerjisini ortaya koyduğunda bizim bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok. Bizim için çok önemli galibiyette. Geçen senenin kupa maçının rövanşı oldu. Bütün arkadaşlarımla gurur duyuyorum” dedi. 

Kendi performansı ile ilgili olarak ise Bakasetas, “Aslında bir çok kez ifade etmeye çalıştım. Bireysel performans önemli nitelik olarak bakabilirsiniz. Oyuncunun özgüveni ve kendisini daha iyi hissetmesi açısından. Ama takımın kazanması daha önemli. Penaltı golü.. Penaltı atmak farklı bir duygu. Geçen seneyi düşündüğünüzde kaçırdığım faydalanamadığım penaltı atışları oldu. Ama hem teknik heyet hem de arkadaşlarım bana güvendi.

Bireysel performans benim için önemli ama beni daha mutlu edecek şey takım kazanması” diye konuştu.