BARTIN (AA) - Bartın'da, bilgisayar tamir eden iş yerine CD kopyalatmaya gelen kişinin masanın üzerindeki paraları çalması, güvenlik kamerasına yansıdı.

Alınan bilgiye göre, Orta Mahalle Su Terzisi Sokak'ta bilgisayar tamirciliği yapan İbrahim Soydan'a ait iş yerine CD kopyalatmak için bir müşteri geldi. Bir süre sonra aynı iş yerine borcunu ödemek amacıyla bir kişi daha girdi.

Soydan, borcunu ödemeye gelen kişiden 120 lira aldı. İkilinin yanına yaklaşan diğer şahıs, masanın üzerinden bir miktar parayı alarak cebine koydu.

Borcunu ödeyen müşteri, durumu fark ederek bir not kağıdına "Bıraktığım paranın yarısı yok. Güvenlik kamerası var mı?" diye yazarak Soydan'ı uyardı.

Soydan, müşterisini iş yeri içerisinde bulunan teknik arıza bölümüne çağırdı. Bu sırada CD'sini kopyalatmak için gelen kişi, Soydan'ın bilerek masanın üzerinde bıraktığı paranın geri kalanını da çaldı.

Polise haber veren Soydan, bu sırada, oyalamak için zanlıya çay ikram etti.

İhbarın ardından iş yerine gelen polis, görüntüleri izledikten sonra hırsızlık şüphelisini gözaltına aldı.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler de zanlının masa üzerine bırakılan paranın bir miktarını işyeri sahibi ve müşterinin gözü önünde çaldığı ve durumu fark eden diğer kişinin bir kağıda not yazarak İbrahim Soydan'a verdiği yer alıyor.