Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon'da önemli açıklamalarda bulunu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon'da
61SAAT HABER SERVİSİ 

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, miting alanına gelerek Trabzonlulara seslenmeye başladı.

DAVUTOĞLU, "BİZE HAKKARİ'DE DAĞLICA'DA TRABZON"

Davutoğlu sözlerine şu şekilde başladı;

Ahmet Davutoğlu, “Bizede her yer Trabzon. Şehidimizin geldiği Hakkari’de Trabzon Dağlıca’da Trabzon. Dağlıca'da şehit olan Trabzonlu Samet Çakır kardeşimiz için bir Fatiha okuyalım.

Bu ülke, Edirne'den Hakkari'ye kadar bir bütündür. Bu milletin, iradesinden istiklalinden ve istikbalinden vazgeçeceğini sanıyorlar. Kim bu kirli hesapları yapıyorsa, çok yakında hepsinin hesabını soracak, adalete teslim edeceğiz. Terör illetini bu topraklardan ne olursa olsun atacağız.

Aziz Trabzonlular, terör örgütü hedeflerine ulaşmak için haince saldırıyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Kardeşliğimizi bu topraklarda hem hakim hem de kaim kılacağız. O dağları teröristlerden temizleyeceğiz. Ne özgürlükten vazgeçeceğiz, ne de güvenlikten taviz vereceğiz, ne de bu al bayrağı bir santim yere indireceğiz."

"BAYRAK TRABZON"

"Daha önce Trabzon’a vakur şehir demiştim,coşkulu şehir demiştim. Ama bugün Trabzon bugün ismi daha hak ediyor. Bayrak Trabzon… Allah Trabzon’u, Trabzonluları aziz eylesin. 

Şehidimizin geldiği dağlıca da Trabzon, Hakkari’de Trabzon. Van’da Trabzon.. Her bir vilayetimiz bize Türkiye’nin her yerini hatırlatır.

Trabzon, şehidimizi ebedi istiratgahına dün uğurladık. Şu dalgalandırdığınız bayrağın alında Samet kardeşimizin kanı vardır. Dalgalandırın ki yere düşmeyeceğini dünya görsün. 

Ben hep Trabzonluları vakur gördüm. Hiç bir Trabzonlunun başını eğik görmedim. Gözünü yere bakar görmedim. Trabzonlu hep ufka bakar, hep başı dik… Bugün o aileyi ziyaret ettiğimde dün tek erkek evladını defnetmiş olan o yiğit babanın vatan aşkını gördüm. O yiğit annenin gözlerinde evlat acısını dindiren vatan aşkını gördüm. 

Ben Kurban bayramında Dağlıca’daydım. Tam da Samet kardeşimizin bulunduğu birlikte karavanaya kaşık salladık. Bilsinler ki Samet kardeşimiz gibi niceleri bu toprak için son nefesine kadar mücadele ederken, kim ne fitne yaparsa bu ülkenin bir santimetre toprağında bile operasyona, bölünmeye ihanete izin vermeyeceğiz. Her biri dün ve bugün vefat eden şehit olan kardeşlerimiz Türkiye’nin güzel köşelerinden. "

TÜRKİYE'DE TERÖR

"Bu ülke Edirne’den, Hakkari’ye bir bütündür. Bu ülke tek bir kalp, tek bir bütün, tek bir vicdandır. Bu ülkenin her köşesinde şehitlikler var. Nice yiğitler şehadet şerbetini içtiler. 

Bu milleti hiçbir şart altında zillet içinde yaşamaya kimse mahkum edemez. 7 Düvele karşı istiklal harbini yapanların çocukları torunları bu topraklarda izzet içinde yaşayacak. Yakarak, yıkarak öldürerek bizden taviz koparmak isteyenler başarılı olamayacaklar. Kim bu kirli oyunların içindeyse, kim bu hesapları yapıyorsa hepsinin hesabını soracağız. 

Bu dağların, bu ülkenin dağlarının her köşesinden yaylalarından ovalarından her yerden terör son ferdine kadar temizleninceye kadar mücadelemiz devam edecek. Sonunda Türkiye kazanacak, sonunda kardeşliğimiz birliğimiz, dirliğimiz kazanacak. Sonunda istiklalimiz, istikbalimiz, ay yıldızlı bayrağımız kazanacak. Bu kadar coşku ile bu bayrağı meydanlarda dalgalandıran var, biz onun için çekilmedik. Biz meydanları kimseye bırakmadık, bırakmayacağız. 

En haince planları yaparak sonuç almaya çalışıyor. Aslında kısır döngü içinde, kendisini sokan akrep gibi kendilerini kaçınılmaz sona hazırlıyorlar. Biz ne yaptığımız çok iyi biliyoruz. Suruç katliamı, arkasında Ceylanpınar’da uyurken 2 polisimizin şehit edilmesi sonrasında, net bir talimat verdik. Madem ki puslu havayı seven bu çakallar meydana çıktı, o çakalları sonuna kadar kovalayacak ve bu topraklarda barındırmayacaksınız dedik. Şerefli TSK ve Polisimiz birer birer hepsine ders veriyor vermeye devam edecek. "O DAĞLAR ZİGANA DAĞLARI GİBİ OLACAK"

"Kardeşliğimiz bu topraklarda hakim kılacağız. Kardeşliğimize fitne sokulmasına müsaade etmeyeceğiz. Birliğimize bütünlüğümüze kast edenleri etkisiz hale getirmeyi çok iyi biliriz. Etkisiz hale getireceğiz. Hukuk devleti sınırları içinde her türlü tedbiri alırız. 

O dağlar aynı Zigana dağları gibi vatanımızın özgür dağları olacak."

Ve o direğe tırmanıp ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekiyorlar. Bakın o küçük çocuklar, o al bayrağı indirilen yerde yerine göndere çekiyorlar. İşte Diyarbakırlı yiğitler. İşte Trabzonlu yiğitler işte Diyarbakırlı o küçük yiğitler. Diyarbakırlı o camide kıblesini camiye çevirip birlik ve beraberlik için dua edenler varken hiçbir zaman bölünmeyecektir. 

Yıllardır etrafımızda kelimenin tam anlamıyla ateş çemberi var. Bu ateş çemberinde sizlerle birlikte yürüyen aziz millet, yükselen ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti var. Her şeye rağmen içerden dışardan yıpratılmaya durdurulmaya çalışılmasına rağmen, teröre ve teröristlere hain odaklara rağmen Türkiye yükselişini sürdürüyor"


"TÜRKİYE'Yİ BİR AN OLSUN SAHİPSİZ BIRAKMADIK"

"Yeniden bu ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen simsarlara seslenmek istiyorum. 
Biz sizden ekmek kuyruklarının faizin tavan yaptığı bir Türkiye devraldık. Siz, siyasetçilerin değil, medya patronlarının sokak çetelerinin yönettiği bir Türkiye bıraktınız. Sizin Türkiye’nizde anayasa kitapçıkları, yazar kasalar fırlatılıyordu. Şimdi Anayasa kitapçığı değil, 2 gün önce olduğu gibi uzaya uydu fırlatıyoruz. 

Siz isimlerin partilerin değiştine bakmayın. Bunların hepsi aynı odakları zihniyeti. Artçıları ile birlikte aynı zihniyette devam diyorlar. CHP ve MHP o karanlık dönemin mimarları arasındaydı. 

7 Haziran’da sizler oylarınızla bütün partiler bir araya gelsin uzlaşın diye mesaj verdiniz. Görevden kaçmak için her türlü bahane buldular. Bu ülkeyi bir an dahi yönetim boşluğuna düşürmeyeceğiz dedik. Üstümüze düşen ne varsa onu yaptık. Türkiye yönetim boşluğuna düşecek diye hesap yapanların hesaplarını bildirdik. Ekonomiyi bütün boşluklardan kurtarmaya çalıştık. Türkiye’yi bir an olsun sahipsiz bırakmadık."


GÜMRÜKÇÜOĞLU, "PKK'NIN PARTİSİ HDP'YE OY VERMEYİN"
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoglu konuşmasının başında 18 ilçenin  ismini tek tek sayarak ‘18'i İlçemizle hep birlikte buradayız. 680 mahalle muhtarımızla buradayız. Hepinizden Allah razı olsun’ dedi. Haziran ayından bu güne 4 Trabzonlu Mehmetçiği cennete uğurladıklarını belirten Gümrükçüoğlu, “Vatan toprakları bir bütündür, parçalanamaz. Bizim evlatlarımız canını kanını verdi. Onların emanetine sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. Gümrükçüoğlu, PKK’nın partisi HDP’ye oy verilmemesini talep ederken “Baktık ki herkes bu ülkenin istikrarını bozmak İçin mücadele veriyor ama biz vermeyeceğiz” dedi.

REVİ, "TRABZONLULARA TEŞEKKÜR EDERİM"
AK Parti Trabzon mitinginde ilk konuşan isim AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi oldu.

Revi kısa konuşarak, “Bu miting birlik ve beraberlik mitingidir. Bu alanı hınca hınç dolduran Trabzonlulara teşekkür ederim. Bu birliktelik 1 Kasım’da sandıklara yansıyacaktır. Ülkede istikrarın devam edeceğinin kanıtıdır” diyerek şehitlere rahmet diledi, terör örgütlerinin lanetle andı.MHP GÖREVDEN KAÇTI

Sayın Bahçeli aslında sadece bize değil, milletin sözüne emrine hayır dedi. Her zaman ki gibi Türkiye için sorumluluk almaktan kaçtı. MHP tabanı ben bilirim, siz bilrsiniz onlar vatanperver vatandaş olarak hükümete girmeye çok istekli olmasına rağmen hükümete girmeye hayır dedi. Terörle mücadeleyi bize bıraktı.  

Cumhurbaşkanımıza, ailesine yönelik olarak sayın bahçelinin veya muhalefet partilerinin yaptığı her saldırıyı sizlerin oyları ile gelinen o makama saygısızlık olarak görüyoruz. Burada mertçe mücadele edelim. Ama aileler üzerinden karşılıklı yıptartamalarla bu ülkenin geleceğinin tartıştığı bu günlerde yeni sıkıntılara tartışmalara mahal vermeyelim. MHP Tabanının istemesine rağmen Bahçeli her şeye hayır dedi. 

Kılıçdaroğlu, ne yaptı.1 Kasım’da bu blok sayiseti yapanlara dersini vereceğiz. CHP Hükümet hesaplarının dışında bırakmak istedi. Bunun adına blok siyaseti dediler. Blokları çöktü. Millete dayanmayan ne blok kalır ne duvar kalır. Hepsini çökertiriz Allah’ın izniyle. Bunlar aslında çökmeye alışık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kurdukları çatı da çökmüştü. Temeli olmayanın çatısı olur mu? Bunların millette temeli yok temeli. Siz önce çatıyı sonra da bu bloku çökerttiniz. Allah sizden razı olsun. 

Ama biz her şeye rağmen samimi çabayla hükümet formülleri üzerinde konuştuk. AK Parti ile hükümet kurarız ama dış politika ve eğitim politikasını değiştirirse dediler. Bu bize milletin siyasetinden vazgeçen demektir. Demeyiz çünkü, AK Parti millet iradesinden doğmuş milletin sesi olmuş milletin ta kendisidir. Kendimizi inkar edemezdik. 13 yıldır her türlü engele rağmen atılım üstüne atılım gerçekleştirdik. Siyaset anlayışımızdan asla vazgemezdik. Bu her şeyin üstünde bu meydanları dolduran Trabzonlulara ihanet olurdu. Biz söz verdiğimiz yerde durduk. Söz verdiğimiz menzile Allah’ın izniyle Cumhuriyetimizin 100. Yılında ulaşacağız. MHP VE HDP İŞBİRLİĞİ YAPTI

Biz de gördük, milletimiz de gördük CHP uzlaşma görüntüsü altında işi yokuşa sürmeye çalışıyor. Anladık CHP, değişmiyor, değişemiyor ülke menfaatlerini kendisinin menfaatlerinin üzerinde düşünmüyor o yüzden milletin gözünde uzamıyor. AK Partiye karşı her türlü hamleleri boşa çıktı, ama bütün siyasetleri AK Parti’ye karşı inkar ve reddetme üzerine.  

Güvenlikle ilgili yasal düzenlemelerde hepsi aynı şekilde hayır demedi mi?. İç güvenlik yasasını çıkarırken MHP ile HDP mecliste aynı yönde oy kullanmadılar mı? Hadi CHP’yi bir kenara bırakalım. Onlar Türkiye ne zaman iler gidecek olsa hep engel oluyorlar da 

Hepsi görevden kaçtı sorumluluktan kaçtı. Ellerini taşın altına koymadılar. 

Kılıçdaroğlu’na gel beraber ortak bildiri hazırlayalım. Hayır dedi. 4 parti yapalım diyorum hayır diyorlar. 2 parti yapalım diyoruz hayır diyorlar. Bir de şunu demişler. Onlar meydanlardan çekildi. Amabiz bu meydanları teröre bırakmadığımızı göstermek için, Samsun, Bursa, Mersin, Kayseri, Kahramanmaraş, dün Kocaevli bugün Trabzon.. Yarın Van, İzmir, İstanbul’dayız. Biz Türkiye’nin her yerindeyiz. Biz Türkiye’nin bir yerine giderken imanımızla gideriz. Sayın Kılıçdaroğlu’nu bu diyarlarda görenler var mı? Sayın Kılıçdaroğlu Hakkari’ye bir kere gitti. O zaman HDP’den izin alarak hiçbir Türk bayrağının olmadığı gitti. Biz alnımız açık, al bayrağımızla gideriz. Bugün gizli gitti diyor. Gizli mi gittim açık mı gittim, Diyarbakırlı karxşemize sorsun. Biz Dağlıca’da şehitlerimiz olduğu yere gittik askerimizle sarıldık. Hiçbir yere gizli gitmedim, hiçbir yere korkarak gitmedik. Her şey meydanlarda oldu yine meydanlarda olacak.

AY YILDIZLI BAYRAĞIN ONURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bizim CHP ve MHP’den farkımız bu. Onlar oturduğu koltuklarında konuşurlar. Kendilerince fikirlerde bulunurlar. Milletin kendilerine verdiği ev ödevini yapmazlar. Onlar köşelerinde rahat uyurken biz 24 saat bu milletin huzuru, bu al yıldızlı bayrağın onuru için çalışıyoruz. Onlar hükümetten kaçarken, biz alnımızın teri ile millet yolundaydık. Ve millet yolunda olmaya devam edeceğiz. 

Artık malum parti, ismini bile zikretmeyeceğiz. Utanmadan sıkılmadan biz sırtımızı Kandile yasladık diyenler meydana çıktığında CHP ve MHP meydanlarda yok. Onlar bunu dediğinde Türkiye’de meydanlarda bir tek varız. Her bir yere gidip Kandile sırtını yaslayanlara hesabını biz soruruz diyen bir tek biz varız. Sayın Bahçeli, köşesinde oturur iddialı laflar söyler gel beraber edelim dediğimde hayır siz yapın ben seyrederim der. Sayın Kılıçdaroğlu, hükümette yer almaz. 

MİLLİ BİRLİĞİN TEK ADRESİ AK PARTİ

Bunların bugün kendisini demokrası kahrdamanı gösteren lideri, daha geçen Kobani olaylarında milletimizi sokağa çağırdı. Şehirlerimiz yakıldı yıkıldı.. Aradan geçen zamanda üstünde ki toplumsal baskının ardından utana sıkıla özür diledi. 50 cana bir özür. Ankara’da milletimizin cenazeleri yerde yatarken bizler can siper yaralılarımızı taşırken bu da çıktı katil devlet diye meydanlarda bağırdı. Katil görmek istiyorsa aynaya baksın. Bu devlet kudretli ve şefkatli bir devlettir. Katil görmek isityorsa, Ceylan Pınar’da uyurken şehit edilen aziz vatan evlatlarını katledenlere baksın. Katil görmek istiyorsa Kandile doğru baksın. Biz bu devleti kudretli ve şefkatli kıldık. Millet devletle kaimdir.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Barış bayrak 4 yıl önce

Kılıctaroğlu neden yuhalansın.asıl yuhalanacak olan kendileri.ama Trabzonulara bir haller olmuş.

Avatar
tonyali61 4 yıl önce

Nasil insanlariz biz trabzonlular sozde delikanli ver gazi yansin. Yuhalanmasi gereken sizsiniz ulkeyi soydunuz trabzonsporu soydurttunuz sonrada akladiniz. Size trabzonlunun tek oy vermemesi gerekte nerde trabzonda oyle delikanlilar...

banner1190