“Sanayi bölgemizde Fatih, Bağkur, Demirkırlar, İpekyolu ve Büyük Sanayi olmak üzere 5 tane sanayi sitemiz var. Kayıtlı bin 700 esnafımız var.” diyen Başkan Adayı Genç, şunları söyledi:  “Buradaki esnaflarımızın hem çalışma koşulları hem son zamanlarda artan kira kiracılık ilişkisi nedeniyle çıkan olumsuz tablolar, otopark sorunları artık sanayi sitelerimizin taşınmasını zaruri hale getirmiştir. Bu bin 700 esnafımızı daha güzel, daha modern bir sanayi sitesine kavuşturmak istiyoruz. Maçka Vadisi bölgemizde, buradan 6-7 km uzaklıkta 640 dönümlük bir alanımız var. Buranın büyük bir kısmının belediye ve milli emlaktan kamu alanına tahsisi yapıldı. Bir kısım kamulaştırma işlemi var. 

“Cenab-ı Allah nasip ederse eğer inşallah güçlü bir şekilde vazife aldığımızda en hızlı şekilde öne çıkan konularımızdan birisi olan sanayi sitelerimizi inşallah bu dönemimizde yeni, modern sanayi sitemize taşınacağız, kavuşacağız. Biz esnaf şehriyiz. Trabzon’umuzda ağır sanayi zor. Organize Sanayi Bölgelerimiz var. Arsin’de, Beşikdüzü’nde, Akçaabat’ta ve Vakfıkebir’de… Ama sizin, esnafımızın en önemli merkezi bu bölgemiz. Bunu bilerek konuşuyorum. Bu sadece bin 700 esnafımızı ilgilendiren bir konu değil. Esnafımızın aileleri ile birlikte 4 bin 500, 5 bin kişi ilgilendiren bir konu. 3 tane temel işimiz var. Sanayi sitemizin de taşınması onlardan birisi.” 

“AHMET BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ”

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu da sanayi sitelerinin taşınması gerektiğine dikkat çekerek, “Sanayi sitelerimiz artık talebe cevap veremeyecek hale gelmiştir. Ahmet Metin Genç başkanımız da ifade etti; öncelikli hedeflerimizden birisi Sanayi Sitelerimizin kaldırılmasıdır. Bu konuda Ahmet Metin Genç başkanımıza güveniyoruz. İnşallah daha modern ve konforlu bir alana sizleri taşıyacağız.” dedi.

CHP’den Filistin eleştirilerine sert yanıt! CHP’den Filistin eleştirilerine sert yanıt!

Öte yandan Sanayi Esnafı ile gerçekleşen buluşmaya Milliyetçi Hareket Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Salih Akkoç ve Trabzon Büyük Sanayi Sitesi Dernek Başkanı Ayhan Arpacı ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.