Seçim çalışmalarını titizlikle sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye başkan adayı Hasan Süha Saral, Trabzon halkının kendisini dinleyen ve sorunlara çözüm üretebilen sadece izleyen değil hızlıca reaksiyon alabilecek yöneticiler istediğini belirterek sahada bunu çok sık bir şekilde duyduklarını ifade etti.

Saral, Trabzon’un hizmetlerin en iyisine layık olduğunu fakat maalesef çok küçük dokunuşların bile ihmal edilerek şehrin çok kötü bir görüntüye sahip olduğunu belirtti.

Başkan adayı Saral açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: 

“Kalite, insanın ihtiyacı olanı en uygun şekilde verebilmektir, Cazip kalite ise ihtiyacı talep sahibinden önce görüp onun bir ihtiyaç olduğunu anlatıp çözümünü de sunabilmektir. Bu noktada fikirlerin içinde gerçekten Trabzon’da herkesin dile getirdiği sorunlara yönelik çözümler olduğu gibi küçük önemsiz bir konu gibi görünüp çözümünün Trabzon’a marka yaratma açısından çok büyük katkı sağlayacağı fikirler de mevcut. Boztepe’ye bir kez çıkan şehre baktığında ne görüyor? Bakmak ile görmek o kadar farklı iki eylem ki. Bakmak göz ile, görmek beyin, tecrübe, birikim, vizyon ile olur. Aynı şeye bu kentte doğup büyüyüp yıllarını bu kentte geçirmiş “tanınmış”  insanlar  yıllardır bakarlar, ama profesyonel kariyeri nedeniyle ülke içi ve dışı çok farklı coğrafyalarda çok farklı işler yapmış biri farklı görür. Yeşilin olmadığı çok çok kötü bir çatı manzarası. Bu çatıların farklı renklerle bir koreografi oluşturduğunu hayal edin. Başka bir şey söylemeye gerek var mı ? Sunumumu hayat felsefem olan bütüncül bir yapıda sunmaya çalıştım. Her konu birbiriyle ilintili ve tek amaca yönelik. Temel yaklaşımlardan ilki insan, ikincisi bilim idi. Bu doğrultuda birlikte çalıştığım çok değerli akademisyenlerimiz mevcut. Trabzon her konuda konuşuyor, anlatıyor, dinlemesini bilene. Siyasetçiler konuşmak yerine dinlemeyi öğrendiklerinde bakmayıp görmeye de başlayacaklar. Bildiğim sorunları paydaşlardan dinledim, sorunlara yönelik beyin fırtınası, balık kılçığı vb yöntemlerin uygun olanını uygun şekilde kullanarak fikirler bulduk. Bu kent her zaman daha iyisini hak ediyor."

CHP Trabzon'dan çağrı merkezinin kapatılmasına tepki!  'Her fırsatta Trabzonluluktan ve milliyetçilikten atıp tutanlara' CHP Trabzon'dan çağrı merkezinin kapatılmasına tepki! 'Her fırsatta Trabzonluluktan ve milliyetçilikten atıp tutanlara'