Trabzon siyasetinde sıcak gelişmeler! Trabzon siyasetinde sıcak gelişmeler!

Saral, İl Başkanı Mustafa Bak ve Hukuk ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Çağla Özgür ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret etti. 
Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Başkan Adayı Saral, Zorluoğlu ile arasında geçen diyaloğu paylaştı. 
Saral, “Büyükşehir belediye başkanı olmam halinde, onların başlattığı iyi çalışmaları sürdürmeyi, eksiklikleri gidermeyi ve daha da yararlı işler yapmayı planladığımı ifade ettim. Sayın Zorluoğlu'na bundan sonraki yaşamında başarılar dileyerek, Trabzon için desteğine, birikimine ve tecrübesine ihtiyacım olduğunu belirttim. Tüm geçmiş belediye başkanlarının bilgi ve birikimlerinin de bize yol göstereceğine inanıyorum” dedi. 

ATATÜRK’TE BULUŞMAK GEREKİYOR

Davetlisi olduğu Yeni Yüzyıl Düşünce Derneği’nin Olağan Genel Kurulu’na da katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Saral, “Yolu Atatürk olan, kırmızı çizgisi Atatürk olan her düşüncenin içerisinde yer almak veya en azından Atatürk'te buluşup ilerlemek gerektiğine inanıyorum. Bu noktada, Türkiye'nin ihtiyacı olan fikir ve düşünce üretmenin, bilim yolunda Türkiye'yi ileriye taşıyacak fikirlerin çarpışmasından, gerçeğin ortaya çıkacağı düşünce kuruluşlarını çok önemli buluyorum. Trabzon'da da bu konuda çok önemli işler yapacağına inandığım bu yeni oluşuma başarılar diliyorum. Trabzon ve Türkiye için çok yararlı çalışmalar yapacaklarına inanıyorum. Nazik davetleri için kendilerine teşekkür ettim." Diye konuştu.