Saha çalışmaları çerçevesinde gittiği birçok mahallede vatandaşın doğalgaz beklentisi içinde olduğunu ifade eden Çebi, kış sezonu öncesi bu sorunların bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade etti.

Ak Parti iktidarı ile Trabzon'un doğalgazla buluştuğunun unutulmaması gerektiğini belirten ve bu manada şu anda doğalgaz kullanan onbinlerce vatandaş adına emeği geçenlere teşekkür eden Çebi yaşanan sorunları görmezden gelemeyeceğini belirterek: "Ortahisar İlçemizde gittiğimiz birçok mahallede doğalgaz kullanımı hat safhaya ulaşmış. Vatandaşımız iktidarımızın yoğun gayretlerini görmezden gelmiyor ve minnet duyuyor. 
Okullarımızın yüzde 70'inin doğalgaza geçişi için bakanlık kanalı ile ödeneklerimizi çıkardık. 
Fakat belli ki Doğalgaz firmasının işleri yetiştirme noktasında sorunları var. Ekip kurma noktasında noksanları var. Mevcut müteahhitlere bir güvensizlik sorunu var.  Ben gerek bakanlık nezdinde gerek Aksa Doğalgaz firması yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirdim. Ortahisar ilçesindeki eksik noktalarda alt yapı çalışmalarının kısa sürede bitirilmesi gerektiğini arz ettim. 
İhale edilen işlerin gerektiği takvimde ilerlemediğini söyledim. Gerekirse Ankara'dan ekip desteği ile her zaman destek veren ve desteğe hazır olan belediyelerimizin yardımı ile doğalgaz beklentisi olan ve alt yapı da sorunları olan mahallelerimizdeki sorunların en kısa sürede giderilmesi için gereken ne ise yapılmasını ifade ettik. Vatandaşımızın günlü ferah olsun, tüm milletvekillerimiz, bakanlarımız, belediye başkanlarımız konunun takibindedir" dedi.