Çebi, bölge turizmini baltalamak isteyen odakların her turizm sezonunda olduğu gibi bu sezonda da harekete geçtiğini söyleyerek “şehit yakına ettiği küfürle hafızalara kazınan İyi Partili milletvekili de kendisine biçilen rol gereğince akla hayale gelmeyecek iftiralarıyla bölge ekonomisini hedef alıyor. Şiddetle kınıyorum.” dedi.
ÇEBİ YANIT VERDİ
AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, sosyal medya üzerinden Trabzon ve Trabzonspor’a yönelik “Trabzon’da ikinci bir İsrail devleti kuruluyor” şeklinde iddialarda bulunan İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkkan’a sert tepki gösterdi.
HEP AYNI SENARYO
Milletvekili Türkkan’ın iddialarını akıl ve izandan yoksun birer iftira olarak değerlendiren Çebi, “Her turizm sezonunda gerek sosyal medya gerekse de basın üzerinden akla hayale gelmeyecek türlü iftiralarıyla bölge turizmini baltalamaya çalışıyorlar. Şimdi de şehit yakına ettiği küfürle hafızalara kazınan İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan kendisine biçilen rolü oynuyor, bölge ekonomisini hedef alıyor.” dedi.
ÇAMUR AT İZİ KALSIN
Bölge turizmini baltalamaya karşı her türlü hareketin karşısında olacaklarını vurgulayan Çebi, “Bacasız sanayi, turizm hem ülkemiz hem de yöremiz için büyük önem taşımaktadır. Özellikle Körfez ülkelerinden bölgemize gösterilen yoğun ilgi anlaşılan birilerini çok rahatsız etmekte, uykularını kaçırmaktadır. Bundan ötürü de  turizm ilgisini habis emellerine alet ederek çamur at izi kalsın, anlayışıyla prim sağlamaya çalışmaktadırlar.” ifadelerine yer verdi. 
KINIYORUM
Çebi şunları söyledi: “Sözde vatan millet hassasiyeti adı altında Trabzon’u ve Trabzonspor’u ağzına alma hadsizliği yapan Lütfü Türkkan’ı iftiralarından dolayı kınıyor; ülke düşmanı turizm lobilerinin amacına uygun bir siyasetçiye asla yakışmayacak şekilde yapmış olduğu karalama çabasından da vaz geçmesini diliyorum.”