61SAAT HABER SERVİSİ - Ülke olarak büyük bir hüzün yaşandığına dikkat çeken Genç, “Ülke olarak millet olarak, büyük bir hüzün yaşıyoruz. Öncelikle Aziz Türk Milletinin başı sağolsun. Vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. 

Fiilen bütün halkımın bir seferberlik halinde. Oradaki yaraları sarmak için adeta gece gündüz demeden büyük bir gayreti hem kurumsal olarak Trabzon özelinde hem de halk olarak görüyor ve gözlemliyoruz.
Ben özellikle Trabzon’un iradesi adına kıymetli başkan vekillerimizle sağladığınız bu platformu Trabzon iradesi olarak ortaya koyduğunuz için size ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 

Trabzon Emniyeti duyurdu! 310 polisle operasyon! İşte baskın görüntüleri… Trabzon Emniyeti duyurdu! 310 polisle operasyon! İşte baskın görüntüleri…

Çünkü bu irade her türlü siyasi mülahazanın üzerindedir. Bu vesileyle bütün siyasilerimize, bu konuda şu anda siyaset zamanı değil birlik ve beraberlik zamanıdır. Eksik olur, hata olur bunları şu anda göğüsleyeceğiz hep beraber vakti gelince onlarda gündeme gelir getirilir onlar ayrı konudur. Şu sağladığınız platformun bütün ülke sathına örneklik teşkil etmesini istiyorum” dedi. 

11 CANA ULAŞTILAR

Trabzon Ortahisar Belediyesi ekiplerinin de Adıyaman ve Hatay’da çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Genç, “Bizde AFAD koordinasyonunda ve valimizin riyasetinde bütün imkan ve kabiliyetlerimizi ortaya koyduk. 42 kişilik arama kurtarma ekibimiz dün itibariyle Adıyaman’da çalışmalara 14 kişilik arama kurtarma ekibimiz de Hatay’da çalışma yürütüyor.  Evel emirde bir cana ulaşma gayreti içindeyiz.  Bütün arama kurtarma ekiplerimiz gibi özveriyi ortaya koydular ve 11 cana ulaştılar. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.