Trabzon’da ortaokul öğrencilerinden "Benim Hüzünlü Şiirim Filistin" kitabı Trabzon’da ortaokul öğrencilerinden "Benim Hüzünlü Şiirim Filistin" kitabı

CHP Trabzon'da bayramlaşma töreni düzenlenirken törene CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, CHP Trabzon İlçe Başkanı Haluk Batmaz, CHP Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, CHP Trabzon Beşikdüzü Belediye Başkanı Cahit Erdem, CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral ile birlikte çok sayıda partili katılım sağladı.

KENT LOKANTASI AÇILACAK

CHP Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, “3 bayramı bir arada yaşıyoruz. Ramazan ayının güzelliğini yaşadık ve bitti. Şeker tadında bir bayram yaşıyoruz. Bütün ulusumuzun bayramını kutluyorum. Tüm Türkiye’de bir mutluluk yaşattık. Kahramanı olan sizlere teşekkür ediyorum. Katkınız çoktur. Yarın öğlede Türkiye’nin gururu bizim yüz akımız Sayın Ekrem İmamoğlu Trabzon’a gelecek. Yarın 12.00’de Trabzon’da olacak. Ertesi gün 13.30’da Ortahisar belediyemiz önünde sizlerle bayramlaşmak ve konuşma yapacak. Hepinizi eksiksiz olarak oraya davet ediyorum. Çok güzel günlerdeyiz. Bu bayram kısa sürsün istemiyoruz. Bu bayramı 365 güne yaymak bizlerin elinde. Adil ve şeffaf bir belediyecilik ile bunu tüm Türkiye’ye yaşatmak mümkün. Kibir ve israftan uzak, vatandaş ile aradaki duvarları kaldırmış tek derdi vatandaşlara hizmet etmek amacında olan bir anlayış içerisinde olacağız. Biz CHP’nin yetiştirdiğimiz insanlar olarak örnek almayız yaptığımız işler ile örnek oluruz. Biz örnek alan değil örnek olanlarız. Bu terbiyeden geliyoruz. Yapacağımız her iş ve projede bunu yansıtacağız. Yoğunluğu attığımız an ilk işimiz hemen işlerimize odaklanmak için olacak. Kent lokantası sözü vermiştik ve yer bakıyoruz. Genel başkanımız söz vermişti. Emeklilere 1 buçuk TL’ye çay içirebileceğimiz mekan arıyoruz. Verdiğimiz sözlerin arkasında olacağız. Devraldığımız tabloyu görmek için birimler ile toplantı yaptık. Personel sayısı ve mali durumuza kadar. İç açıcı bir tablo değil ama şikayet etmek için değil dertlere derman olmak için buradayız. Şehrimize katacaklarımıza odaklanacağız. Hizmete odaklanacağız. Allah inşallah bizleri, kimseyi mahcup etmesin. Yarın 12.00’de Ekrem İmamoğlu başkanımızı karşılamaya sizleri bekliyorum. Ertesi gün 13.30’da ise bayramlaşmaya sizleri davet ediyorum.”

TRABZON KIRMIZIYA BOYANACAK

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, “Öncelikle bayramınızı kutluyorum. Bugün gerçekten bayram gibi bir bayrama uyandık. Eminim hepiniz bunu kalbinizde hissettiniz. Nicedir böyle coşkulu bir bayram kutlamamıştık. Bunu sağlayan başta adaylarımız, belediye başkanlarımız, aday adaylarımız, il ve ilçe örgütlerimiz ve çok değerli partililerimiz olmak üzere hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Sizler birer kahraman olarak tarihe yazıldınız. İlerde geçmişe dönüp baktıklarında tam karanlığın dip noktasından ayağa kalkan cesur bir şekilde yerinizi aldınız. Türkiye’de ve Trabzon’da yeni bir dönem başladı. İlimizin en büyük ilçesi kırmızıya boyandı. Herkesin beklentisi çok fazla. Herkesin beklentisi ve umudu çok fazla. Kolay bir süreç değil ama belediye başkanımız ve belediye meclis üyelerimizin bu görevi en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum. Bu dönem hepimiz için önemli. Sadece iki ilçe değil tüm ilçelerin ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin de kırmızı olması için çalışacağız. Tüm Türkiye’de bunu yapacağız. Aileniz ile iyi bayramlar geçirmenizi temenni ediyorum.”

HER BİR ARKADAŞIMIZIN EMEĞİNE SAĞLIK

CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, “Bugün siyaset yok. Tüm Türkiye olarak birlik ve beraberlik içerisinde olacağımız gündür. Seçimler artık bitti ve hizmet zamanı. Önümüzde 5 yıl gibi bir süreç var. CHP örgütleri ile, il ve ilçe yöneticileri ile ve meclis üyelerimiz ile yeni bir süreci yürütme zamanı gelmiştir. Halkımıza hizmet etme noktasında elimizden geleni şehrimiz için yapacağız. Sorunları çözmeye çalışacağız ve daha mutlu bir şekilde yaşanılabilir kent inşa edeceğiz. Bu noktada hepimize sorumluluklar düşüyor. Biz siyaseti kendi ikbal ve partimiz adına yapmayacağız. Bu şehirde halk için şehrimiz için ve tüm Türkiye’de CHP iktidarında daha mutlu bir ülke için gençlerimizin hayalleri için bir ülke yaratmak için buradayız. Bu görevlere bu nedenle talip olduk. Bu yol yürüyüşümüzde bizleri yalnız bırakmayın. Her bir arkadaşımızın emeğine ihtiyacımız var. Bu kutlu yürüşte birlikte yürüyeceğiz. Bayramınızı kutluyorum. Daha mutlu ve güzel bayramlarda buluşma ümidi ile sizleri kucaklıyorum.”

Beşikdüzü Belediye Başkanı Cahit Erdem ise kısa bir konuşma yaparak Ramazan Bayramını kutladı.