61SAAT HABER SERVİSİ

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından yeniden oluşan Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi bugün Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya Başkanlığında yeniden toplandı. 

5 yıllık görev süresinin bugün ilk toplantısını yapan Ortahisar Belediye Meclisinde toplamda 15 madde görüşüldü. 
Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşın'ın okunmasının ardından başlayan meclis, daha sonra Başkan Ahmet Kaya’nın konuşması ile devam etti. 

Ortahisar Belediyesi Belediye Meclisi toplantısına başkanlık eden Kaya  şu ifadelere yer verdi:

"Trabzonlular olarak kendimize sormamız gereken temel sorulardan bir tanesi de şudur, Trabzon'umuz dünya futbol tarihinde Trabzonspor gibi bir marka yaratmıştır. Gururumuz Trabzonsporumuz Türkiye Süper Ligindedir,  buna karşın şehrimiz yani Trabzon'umuz şehirler arasında hangi ligdedir? Üzülerek söylüyorum ki, Güzel Şehrimiz Trabzon, bazı şehirlerle kıyaslandığında son yıllarda sürekli kan kaybetmiştir, milli gelirden aldığı pay, iş, istihdam ve yaşam olanakları bakımından sürekli geriye gitmiştir.  Bu gidişi tersine çevirmek ve hep birlikte Trabzon’umuzu o eski güzel günlerine döndürmek zorundayız. Biz biliyoruz ki, Trabzon ayağa kalkacaksa, burada başrolü Ortahisar oynayacaktır"

"Şehrin seçilmiş yöneticileri olarak, belediyecilik hizmetlerinin yanında, Ortahisar’ımızın gelişip kalkınması için bu şehrin gücünü, birikimini, tecrübesini, enerjisini bir araya getirmek gibi, çok önemli bir görevimiz de bulunuyor. Bunun için şehrimizin sivil toplum kuruluşlarından, kanaat önderlerine kadar bütün birikiminden, tecrübelerinden yararlanacağız.  Trabzon dışında yaşayan Trabzon sevdalısı hemşerilerimizle irtibata geçecek ve Ortahisar ilçemizin, Trabzon’umuzun gelişmesi ve kalkınması için onlarla işbirlikleri yapacağız. Bu konuda atılması gereken tüm adımları kararlılıkla atacağız. Gençlerimizin geleceklerini dışarıda aramayacağı, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla yaşlısıyla bütün hemşerilerimizin yaşamaktan keyif alacağı bir Trabzon’u, bir Ortahisar’ı elbirliğiyle inşa edeceğiz"

Emre Belözoğlu gözyaşlarını tutamadı! Küme düşen son takım belli oldu Emre Belözoğlu gözyaşlarını tutamadı! Küme düşen son takım belli oldu

Başkan Ahmet Kaya'dan ilk meclis toplantısında raylı sistem sözleri!